Harvard 95 Milyon Kripto Satın Aldı, Dünya Kriptonun Farkına Varıyor

0

Birkaç saat önce yapılan açıklamada Harvard’ın kriptolardan Stacks Token’e yatırım yaptığı bildirildi.Bağış yatırımlarını üstlenen Harvard Üniversitesinin şubesi olan Management Company, 95.833.333 Stacks Token’i satın aldı.

Haber, Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano tarafından açıklandı.
Bu Token satışını Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)’e gönderildiğini doğruladı.

Anthony attığı tweet’te “Harvard Blockstack tokenine 5-10 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu, önde gelen üniversite bağışlarından birinin doğrudan kriptoları tutması anlamına geliyor.

Dosyalama işlemi, Charlie Saravia, Zavain Dar ve Rodolfo Gonzalez’in stack token satın alımının bir parçası olarak dahil olduğu Harvard Management Company’nin iştiraklerinin birkaç önerisi ile yapıldı.

Kurumsal ve büyük ölçekli yatırımcıların da bir gün kripto varlıklarını tercih edeceği düşüncesi uzun zamandır küçük yatırımcıların kafasındaydı. Bu kararla Harvard, bu fikrin gerçekleşmesine yardımcı oldu.

Ancak, tüm kriptolar eşit yaratılmamıştır.
Harvard, en yüksek kazanıma göre daha düşük riski tercih edip dikkatli şekilde bağışını yönetmesi ile iyi biliniyor.

Üniversiteyi bu adımı atmaya ikna eden şey, Blockstack’in dünyada ABD’nin SEC’ine kayıtlı ilk token olmasıdır.

Kaynak:cryptimi

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın