Nisan 12, 2019

Harvard 95 Milyon Kripto Satın Aldı, Dünya Kriptonun Farkına Varıyor

Birkaç saat önce yapılan açıklamada Harvard’ın kriptolardan Stacks Token’e yatırım yaptığı bildirildi.Bağış yatırımlarını üstlenen Harvard Üniversitesinin şubesi olan Management Company, 95.833.333 Stacks Token’i satın aldı.

Haber, Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano tarafından açıklandı.
Bu Token satışını Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)’e gönderildiğini doğruladı.

Anthony attığı tweet’te “Harvard Blockstack tokenine 5-10 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu, önde gelen üniversite bağışlarından birinin doğrudan kriptoları tutması anlamına geliyor.

Dosyalama işlemi, Charlie Saravia, Zavain Dar ve Rodolfo Gonzalez’in stack token satın alımının bir parçası olarak dahil olduğu Harvard Management Company’nin iştiraklerinin birkaç önerisi ile yapıldı.

Kurumsal ve büyük ölçekli yatırımcıların da bir gün kripto varlıklarını tercih edeceği düşüncesi uzun zamandır küçük yatırımcıların kafasındaydı. Bu kararla Harvard, bu fikrin gerçekleşmesine yardımcı oldu.

Ancak, tüm kriptolar eşit yaratılmamıştır.
Harvard, en yüksek kazanıma göre daha düşük riski tercih edip dikkatli şekilde bağışını yönetmesi ile iyi biliniyor.

Üniversiteyi bu adımı atmaya ikna eden şey, Blockstack’in dünyada ABD’nin SEC’ine kayıtlı ilk token olmasıdır.

Kaynak:cryptimi

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?