Mart 24, 2024

Hareketsiz BTC Cüzdanları Uyanıyor: Bitcoin Fiyatı Etkilenir Mi?


Bitcoin, kripto para dünyasında son dönemde dikkat çeken bir değişimle karşı karşıya. İki yılı aşkın bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin token’larında aniden görülen artış, piyasalarda önemli bir hareketliliğin habercisi olabilir. Bu değişim, uzun bir süre boyunca hiç işlem görmeyen Bitcoin token’larının birden el değiştirmesiyle belirginleşmiştir ve analistler, bu durumun yakında artan fiyat volatilitesiyle sonuçlanabileceğini düşünmektedir. İşte detaylar…

Kripto analisti Ali Martinez, hareketsiz BTC token’larının el değiştirmesindeki bu büyük artışa dikkat çekti. Tarihsel olarak, bu tür token hareketleri genellikle “balinalar” olarak adlandırılan büyük yatırımcılarla ilişkilendirilmiştir. Hareketsiz BTC’lerin el değiştirmesindeki artış, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Geçmişte, hareketsiz token’lar arasındaki aktivitedeki artış, genellikle kripto para birimi piyasalarındaki fiyat dalgalanmalarının yani volatilitenin arttığı dönemlerden önce gelmiştir.

Kripto analisti Ali’nin vurguladığı gibi, Bitcoin’in hareketsiz tokenlerindeki bu artış, piyasalarda ciddi etkiler yaratabilir. Ali’ye göre, hareketsiz durumdaki BTC’lerin alım satımındaki artış, ileride fiyat volatilitesinde potansiyel bir artışa işaret edebilir. Bu durumun temel mantığı, büyük, ani işlemlerin domino etkisi yaratmasıdır. Bu, arz-talep dengesini ve dolayısıyla fiyatı etkileyebilir.

Analist, farklı bir X/Twitter paylaşımında, yaklaşık 1,60 milyar dolar değerindeki 25.000’den fazla Bitcoin’in birikim adreslerine taşındığını, bu yıl bu BTC cüzdanlarına en büyük akışın gerçekleştiğini ve balina aktivitesinin arttığını gösterdiğini bildirdi.

Bitcoin (BTC) geçen hafta 60.771 dolara kadar düştü ve şu anda 65.054 dolar seviyesinde işlem görüyor; piyasa uzmanları kısa vadede daha fazla hareketlilik bekliyor. Ali Martinez’e göre izlenmesi gereken kritik Bitcoin destek seviyeleri arasında 61.100 dolar, 56.685 dolar ve 51.530 dolar yer alıyor. Öte yandan BTC için önemli direnç noktaları 66.990 dolar ve 72.880 dolardır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?