Temmuz 17, 2020

Hangi Kripto Para Hakettiği Değerinin Altında İşlem Görüyor?


Diğer kripto para birimleri Mart ayının en düşük seviyelerinden hızlı bir şekilde toparlanırken, XRP’nin fiyatı can sıkıcı bir seviyede kaldı. Cosmos (ATOM), Chainlink (LINK) ve Cardano (ADA) gibi kripto paralar son birkaç hafta içinde önemli kazanımlar elde etti. Ancak, XRP mücadeleye devam ediyor. XRP’nin diğer kripto para birimleri ile birlikte yükselişe geçmemesi, uzmanların dikkatini çekiyor.

Burada asıl soru, fiyatın bundan sonra yükselişe geçip geçmeyeceği. Özellikle, bazı yatırımcılar Fiatleak borsası tarafından yapılan online bir ankete göre, Ripple’a bağlı dijital varlığın şu anda en düşük değerine sahip olduğunu düşünüyor.

Yatırımcılar XRP’ye Güveniyor

Birkaç gün önce Fiatleak’in Twitter anketine yanıt veren 3.949 kripto para sahibinin %77,5’i, XRP’nin en değerinin altında olan kripto para birimi olduğunu belirtti. Borsa dört seçenek sundu: VeChain (VET), Kyber Network (KNC), Chainlink (LINK) ve XRP. Kripto para yatırımcıları da bunlar arasından hangisinin değerinin çok altında olduğunu seçti.

XRP, oyların büyük bir kısmını alırken VeChain’de (VET) %12.8 ile ikinci oldu. Bazı kripto meraklıları, hem VeChain hem de XRP’nin kripto endüstrisini farklı şekillerde “devrim yaptığını” ve hak ettiği değerinin altında olduklarını öne sürdü.

Son olarak hem XRP hem de VET’in parladığı bu anketin, iki blockchain arasındaki olası bir ortaklık ile ilgili iddialardan sonra geldiğini söyleyebiliriz. VeChain yetkilisi Sunny Lu geçtiğimiz günlerde verdiği röportaj sırasında gelecekte Ripple ile işbirliği yapmanın sakıncası olmayacağını belirtti.

Lu’ya göre, Ripple ve VeChain’in farklı pazarları hedefledikleri için birbirleriyle rekabet etmemeleri büyük bir ortaklık kuracakları anlamına geliyor. Ripple sınır ötesi ödemelere odaklanırken, VeChain lojistik ve tedarik zinciri endüstrisinde şeffaflığı artırmak için çalışıyor. Bununla birlikte, Ripple ile henüz resmi bir görüşme yapılmadığını da söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?