Şubat 8, 2020

Halving Sonrası Bitcoin Fiyatı Ne Olacak? İşte Popüler Analistin Görüşleri

Bitcoin, 2020 yılının başından, bugüne kadar %33’ün üzerinde artış gösterdi. 2020’nin Bitcoin için iyi bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin, şu anda yaklaşık 9.850 dolar civarında işlem görüyor ve 10.000 dolar seviyesine çok yakın.

2020 yılının en önemli etkinliklerinden biri de halving. Beklenen etkinlik yaklaştıkça uzmanlarda öngörülerini paylaşmaya devam ediyor. Stok akış modeli ile BTC fiyatlamasını tahmin eden popüler analist Plan B, yaptığı son açıklamada modelin yanlış anlaşıldığını belirtti ve halving sonrası Bitcoin’in fiyatının 50.000 dolar ve üzeri olacağını öngördü. Yaptığı son açıklamada Plan B şunları dile getirdi:

“S2F (Stok Akış) modeli hakkında bazı yanlış anlaşılmalar var:
1) Mayıs 2020’ye kadar 100 bin dolar öngörüyor. Hayır, grafikte gösterildiği gibi mayıs 2020-2024 için ortalama 100 bin dolar öngörülüyor.
2) Neden 55 bin dolar ve 100 bin dolar şekilde 2 fiyat tahmini var? Evet 2 fiyat tahmini var, aylık verilere sahip orijinal model (22 Mart) yaklaşık 55 bin dolar diyor ama yıllık verilere sahip yeni model 100 bin dolar seviyerlini gösteriyor. Seçim sizin.”

50 bin dolar fiyat “daha ​​ölçülü” bir görüş ancak PlanB, kişisel görüşüne göre, 100 bin doları aşacağız. Daha önce, bir paylaşımında PlanB, 20.000 dolarlık rekorun kırılarak Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine 2021 Aralık’a kadar çıkacağını da söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?