Halving Sonrası Beklenen Bitcoin Rallisi Neden Hala Gerçekleşmedi?

Üçüncü Bitcoin halving etkinliğinden bu yana yaklaşık dört hafta geçti. Birçok yatırımcı şimdiye kadar ciddi bir fiyat değişikliği olacağını umuyordu. Ancak kripto liderinden gördüğümüz en dikkat çekici hareketler 10.100 dolara bir ralli ve 9.200 dolara bir düşüş oldu. Çoğu zaman, dijital varlık 9.300 dolar ila 9.800 dolar aralığında işlem gördü. Halving etkinliğinden sonra fiyat tam olarak yukarı yönlü bir hareket göstermemiş olsa da, bir analist bunun hala beklenebileceğini, ancak birkaç hafta daha uzakta olduğunu belirtti.

Analist Rekt, 1. ve 2. Halving etkinliklerine bakarak, Bitcoin’in 3. etkinlik sonrasında da gerçek bir fiyat artışı göstermesine daha hala haftalar olduğunu söyledi. Daha önceki bir Twitter paylaşımında analist, ilk Halving etkinliğinde fiyatların olayla eşleşmeye başlamasının yaklaşık 8 hafta sürdüğünü belirtti. İkinci Halving etkinliğinde ise bu süre 12 haftaya kadar çıktı. Peki 11 Mayıs’ta gerçekleşen Halving’in etkileri ne zaman kendini gösterecek?

Önceki fiyat hareketlerine bakarak fiyatların ne zaman tepki verebileceğinden emin olunamaz. Anack, Bitcoin bu eğilimi takip edecekse, hala Halving’in etkilerinin görülmesine haftalar var. Analist, Bitcoin’in hala önceki Halving etkinliklerinde de yaptığı gibi konsolide ettiğini belirtti.

Analistin bu tahmininin geçerli olması, üçüncü Halving etkisinin çok büyük olacağı ve 14.000 doların üzerinde bir ralliyi tetikleyebileceği anlamına gelir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.