Haftalık Fiyat Tahminleri: TRON (TRX), Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE)

0

TRON (TRX)

Şubat ayının ilk haftasında 0,33 dolar seviyelerinden kırılma yaşayarak yükselme eğilimine geçen TRON 0,64 zirvesine kadar ulaştı. %100’ün üstünde son 2 haftalık değerlendirmelerde dikkat çeken bir artış yakaladı ama bir dalgalanma ile boğuşuyor.

Varlık bir süredir 0,055 ve 0,061 dolar arsında dalgalanmalar yaşıyor ve piyasalarda bir tereddüt söz konusu.  Bu dalgalanma Bollinger bantlarındaki genişlikle destekleniyor ve bir süre daha bu dalga etkisinin devamlılığı söz konusu olacaktır.

Kaynak: Tradingview

MACD verileri ve RSI verileri saatlik grafiklerde düşüş eğiliminde ve ATH sonrası normal bir şekilde düzeltme işaretlerini sürdürüyor. TRON için destek noktası olan 0,57 dolar seviyesine kadar dalga etkisi dışında bir düşüş yaşama ihtimali kuvvetli fakat bu toparlanmanın destekli olması için de gerekli bir durumdur. 0,057 dolar seviyesinde desteğini yeni bir ivme hareketine doğru tekrar yönlendirecektir. Günlük grafikler bu konuda yükselişi destekleyici işaretler sunuyor ve bu durumda varlık 0,064 dolar ATH direncini aşarak 0,07 dolara doğru harekete geçirecektir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) için geçtiğimiz gün kaleme aldığımız gibi yükseliş hareketini destekleyen veriler dün itibariyle yerini ATH seviyesine 42,25 dolara kadar yükseltti. Varlık bu yükseliş hareketini geri çekilmeyi devam ettirme sinyalleri veriyor.

DOT geri çekilmesini 38,4 dolarda destek bularak bir süreliğine durdurdu ve değer bu seviyenin biraz üstünde işlem görüyor. Ancak bu yerel destek noktasının gücü sinyallerin devamlılığında yetersiz kalacaktır. RSI verileri saatlik ve 4 saatlik verilerde oldukça düşüş hareketi gördü. MACD verileri de negatif bölgeye doğru parabolik bir hareket izliyor. Saatlik verileri oynaklığın azlığına işaret ediyor ve Bollinger bantlarında daralma söz konusu.

Kaynak: Tradingview

Parabolik SAR verilerinde gün boyunca SAT baskısı hakimdi. Bu hakimiyet varlığın biraz daha ayı hakimiyetine girmesinde etki edecektir. Bu verilerle beraber kısa vadede haftalık hareket destek noktası 36,7 ve 35,4 dolara kadar gerilemesi muhtemeldir. Tersine bir boğa hareketliliği fiyatı destek seviyesi üzerinde tutabilirse fiyat yukarı yönde kırılacaktır. Bu da 42,2 dolarlık ATH direncini tekrar test götürür. Ancak haftalık ilerleyişte şimdilik bir patlama beklemek doğru olmaz.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) pompa etkisinden sıyrıldıktan sonra düşüş ivmesini bir türlü değiştiremedi ve düşüş kanalına mahkûm kaldı. DOGE için 0,088 dolarlık ATH birçok yeni yatırımcıyı kendine çekse de kısa vadeli kazanç spekülasyonları sonrası DOGE cephesinde yalnızlık hakimdi.

DOGE için veriler pompa etkisinin yitirilmesiyle beraber talep ve beraberinde hacimlerde müthiş düşüşlere neden oldu. Bu da hem karlılık baskısı hem de satış baskısının arttıran parametrelerle fiyatı dibe doğru çekiyor.

Saatlik ve 4 saatlik veriler DOGE için düşüşün devam edebileceği ve düşüş trendine yenik düştüğünü düşündürüyor. RSI verileri nötr 50’nin altına düştü ve MACD verileri negatif bölgeye itildi. Düşüş kanalında şu an için bir kırılma yaşayamadı ve bu durum fiyatı aşağı doğru itmeye zorluyor.

Kaynak: Tradingview

SAR verileri de fiyatın satış baskısında olduğunu gösteriyor. Doge şu an için 0,053 ve 0,056 dolarda bir dalgalanma yaşıyor. Kendisine bir destek arayışında fakat taleplerinde gün geçtikçe azalma var. Bu durum fiyatı 0,054 ortalama desteğinin altına itecektir. Bu durumda fiyat 0,045 dolara kadar gerileyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın