Temmuz 11, 2021

Haftalık Değerlendirme: 11 Temmuz 2021 En Çok Kazandıran Kripto Paraları


Son güncellenme : 12.01.2023 - 19:43

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Synthetix (SNX)

Listenin 5. sırasında yer alan SNX geçtiğimiz 1 hafta içinde %43.27 oranında değer kazandı. Geçen hafta SNX’in yükselişinde rol oynayan olası bir faktör, SNX staker’larına sunulan cömert %39.3 APY; bu, hacimdeki mevcut artışa katkıda bulunmuş ve ardından Synthetix protokolüne kilitlenen toplam değerde bir artışa neden olmuş olabilir.

SNX yazının kaleme alındığı sırada 11.82 dolar’dan işlem görüyor.

4-) Stacks (STX)

Geçtiğimiz hafta boyunca %55.32 oranında değer kazanan STX listeye 4. sıradan girmeyi başardı.

Stacks, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) Bitcoin’e (BTC) getiren bir katman-1 Blockchain çözümüdür. Güvenlik ve istikrar dahil olmak üzere herhangi bir özelliğini etkilemeden Bitcoin’e akıllı sözleşmeler eklenebilir. Stacks token’ı (STX) platforma güç sağlar. Akıllı sözleşmelerin yürütülmesini hızlandırmak, işlemleri işlemek ve Stacks 2.0 Blockchain’de yeni dijital varlıkları kaydetmek için kullanılır.

3-) Flow (FLOW)

Listenin 3. sırasında ise haftalık %68.08 oranda artışla FLOW yer alıyor. Flow platformunun NFT’lerin patlamasıyla büyük ölçüde benimsenmesiyle birlikte, FLOW token’ının da benimsenmesinin gün geçtikçe arttığını gördük. Flow bir blockchain ve FLOW onun yerel token’ı. Geliştiricileri platformun, hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu olduğunu iddia ediyor, yani yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve onları güçlendiren dijital varlıklar için temel olarak kullanılabilir.

2-) KuCoin Token (KCS)

Listenin sonuna yaklaşırken 2. sırada bizi karşılayan kripto para haftalık %77.47 artışla KCS oldu.

KCS’nin hafta başında fiyatını harekete geçiren gelişme, token’ın arkasındaki kripto para borsası tarafından yapılan duyurular oldu. KuCoin, 2CrazyLive için bir dağıtım etkinliği olan 30.000 dolar değerindeki FormationFi (FORM) listelemesini ve çekilişini duyurdu. Bunun yanı sıra, kullanıcılar için ücretli bir anket gerçekleştirdiğini bildirdi. Bir önceki hafta ise kripto para borsası, futbol taraftarlarının Euro 2020 maçlarını izlerken KuCoin logolu bir fotoğraf atmalarını istedi ve yine bir çekiliş duyurdu. Bu duyurular token fiyatını etkilemiş olabilir.

1-) Aixe Infinity (AXS)

Bu hafta en çok büyük oranda değer kazanan kripto para çok popüler olmayan bir coin. Listedeki diğer kripto paraların aksine sadece 1 gün önce yeni bir ATH belirleyen AXS haftalık %101.70 oranında değer kazandı. Aylık bazda da en çok değer kazanan kripto para olduğunu belirtmekte fayda var.

Axie Infinity esasında bir oyun platformu. Oyunun popülerliği Haziran ayının sonuna doğru önemli ölçüde artış gösterdi ve şu anda 250.000’den fazla günlük aktif oyuncuya sahip durumda. Oyunun popülaritesi ve oynanabilirliği arttıkça projeyi olumlu olarak etkilemesi muhtemel görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?