Temmuz 4, 2021

Haftalık Değerlendirme: 4 Temmuz 2021 En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Ethereum Classic (ETC)

Listenin 5. sırasında yer alan ETC geçtiğimiz 1 hafta içinde %43.73 oranında değer kazandı. Mevcut fiyatı 57.36 dolar olan kripto para, esasında ATH’sinden oldukça uzakta, fakat haftalık bazda kayda değer bir performans sergilediği söylenebilir.

ETC ile ilgili fiyatı etkileyebilecek gelişmelerin başında Temmuz ayında gerçekleşecek olan hark fork geliyor. Magneto ismi verilen bu güncelleme Ethereum Classis ağının gas ücretlerini düşürmeyi ve ağın güvenliğini artırmayı hedefliyor.

4-) Aave (AAVE)

Haftalık %46.01 oranında değer kazanan AAVE şu an yaklaşık 277.44 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre AAVE dahil olmak üzere birkaç DeFi token’ı, geçtiğimiz günlerde aktif adresler açısından güçlü bir artış yaşadı. Bunun fiyata olumlu yansıdığı söylenebilir. Bunların yanında yakın zamanda Aave ekibinin bir güncelleme üzerinde çalıştığı doğrulandı. Kurucu ortak Stani Kulechov, platformun v. 2.5’ini yakında yayınlayacaklarını söyledi. Söz konusu güncellemenin bir parçası olarak, Aave, kullanıcıların katman-2 uygulamalarını etkileyecek kararlar için katman 1’de oy kullanmalarına izin verecek bir köprü başlatacak.

3-) Elrond (EGLD)

Listenin 3. sırasında yer alan Elrond haftalık %47.55 oranında değer kazandı. 93.22 dolar seviyesinde işlem gören EGLD, bazı analistler tarafından “büyük çocukları yerinden edebilecek benzersiz blockchain platformu” olarak değerlendiriliyor.

2-) XinFin Network (XDC)

Listenin sonuna yaklaşırken 2. sırada bizi karşılayan haftalık %84.47 oranda artışla XDC oluyor. Bu büyük artışın yanında XDC aylık bazda da en çok değer kazanan coin (%102) olmayı başardı.

XinFin Network, ticaret ve finans için kurumsal kullanıma hazır bir hibrit blockchain’dir. Düşük ücretlerle 2000 TPS kapasitesi ile Ethereum’a bir alternatif olarak kabul edilir. XinFin Network, XinFin web sitesinde bulunan verilere göre yalnızca yaklaşık 0.0000074 TWh tükettiği için enerji açısından en verimli ağlar arasında sayılmaktadır. XinFin Network’ün ayrıca küresel altyapıdaki boşluğu azaltmak için hükümetlerle birlikte çalıştığına da inanılıyor.

1-) Compound (COMP)

Haftalık %92.36 oranda artışla COMP listenin başında kendine yer buldu. Şu an yaklaşık 450 dolar seviyesinde işlem gören COMP, AAVE’ye benzer şekilde geçtiğimiz günlerde aktif adresler açısından güçlü bir artış yaşadı. Bunun yanında yükselişi tetiklediği düşünülen daha önemli bir gelişme göze çarpıyor: Compound, işletmeler ve kurumlar için bir ürün duyurdu.

29 Haziran’da yapılan duyuruya göre kripto paralarla ilgisi olmayan yerel işletmeler ve finans kurumlarının protokolün avantajlarına erişmesi için ” Compound Hazine” adında yeni bir ürün tasarlandı. DeFi kredi platformu Compound, bu duyurunun da ardından halihazırda devam eden yükselişini daha da hızlandırdı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?