Haftalık Değerlendirme: İşte Geçtiğimiz Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları

0

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Waves (WAVES)

Daha geniş kripto piyasası, bir aylık düşüşün ardından toparlanmaya çalışırken, Waves fiyatı 24 saatlik işlem tablosunda %7.95 değer kazandı. Bu kazanım haftalık değişime de yansıdı ve WAVES şu an 17.64 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Birçok PoS protokolü gibi, Waves blockchain de Bitcoin ve Ethereum’a göre daha düşük enerji tüketimi nedeniyle kripto yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

4-) SHIBA INU (SHIB)

Haftalık %19.15 oranında değer kazanan SHIB, listenin 4. sırasında yer alıyor. Şaka coin’i SHIB, geçtiğimiz aylarda çeşitli gelişmelerin ardından rekor seviyelere ulaştı.

Shiba Inu (SHIB), esasında geçtiğimiz hafta Coinbase Pro’da listeleneceği açıklandıktan sonra kayda değer bir yükseliş elde etmişti. Ancak listelenmenin geçici bir erteleme yaşayacağının duyurulmasının ardından fiyat düşüşe geçti ve kazanımlarının çoğunu sildi. Buna rağmen fiyat haftalık bazda iyi bir performans sergiliyor.

3-) Quant (QNT)

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haftalık değerlendirmenin 1. sırasında yer alan QNT, bu kez %24’lük bir artışla 3. sırada yer alıyor. QNT listedeki diğer kripto paralardan farklı olarak geçtiğimiz hafta yeni bir ATH (81.93 dolar) belirledi. Şu an 7 dolar civarında yer alıyor olsa da haftalık ve aylık bazda kayda değer artışlar gösteriyor.

Bunların yanında Quant, sektördeki blockchain’lerin birlikte çalışabilirliğini artırmak amacıyla 2018 yılında piyasaya sürüldü. Birden fazla blockchain için birçok ölçeklendirme seçeneği mevcut olsa da Quant, yenilikçi bir yaklaşımla blockchain alanında birlikte çalışabilirlik eksikliğini hedef aldı.

2-) XinFin Network (XDC)

Listenin 2. sırasında yer alan XDC 24 saatlik sürede en çok değer kazanan kripto para. Bunun yanında haftalık %41.06 oranında değer kazanarak listede 2. sırada olmaya da hak kazandı.

Esasında 10 Haziran tarihli bir duyurunun XDC fiyatını harekete geçirdiğini söyleyebiliriz. MyWish’in 10 Haziran’da yaptığı resmi duyuruya göre, XinFin XDC Network (XDC) cihazları MyWish geliştirme ortamı tarafından entegre edildi. MyWish’in XinFin XDC Ağı (XDC) için token sözleşmesi 11 Haziran 2021’de etkinleştirileceği açıklandı ve sonrasında fiyat kayda değer bir yükseliş elde etti.

1-) Amp (AMP)

Bu hafta listenin zirvesinde yer ala kripto para haftalık %52.42 artışla AMP oldu. Rallinin arkasındaki en büyük kıvılcım, Coinbase’deki listelenme oldu. Bu yılın başlarında, AMP’nin en büyük zorluklarından biri, trader’lar tarafından erişilebilir olmamasıydı. Bununla birlikte, değeri arttıkça, daha fazla borsa kripto parayı bünyesine dahil etti. Fiyat sonrasında değer kaybetmiş olsa da piyasa düşüşün ortasında hala iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

IntoTheBlock platformunun verileri de, AMP’nin aktif adresler ve cüzdan bakiyelerinden ortalama işlem değerine ve günlük işlem sayısına kadar neredeyse tüm diğer ölçümlerinin büyüme yaşadığını ortaya koyuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın