Haziran 20, 2021

Haftalık Değerlendirme: 20 Haziran 2021 En Çok Kazandıran Kripto Paraları


Son güncellenme : 12.01.2023 - 19:46

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Waves (WAVES)

Daha geniş kripto piyasası, bir aylık düşüşün ardından toparlanmaya çalışırken, Waves fiyatı 24 saatlik işlem tablosunda %7.95 değer kazandı. Bu kazanım haftalık değişime de yansıdı ve WAVES şu an 17.64 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Birçok PoS protokolü gibi, Waves blockchain de Bitcoin ve Ethereum’a göre daha düşük enerji tüketimi nedeniyle kripto yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

4-) SHIBA INU (SHIB)

Haftalık %19.15 oranında değer kazanan SHIB, listenin 4. sırasında yer alıyor. Şaka coin’i SHIB, geçtiğimiz aylarda çeşitli gelişmelerin ardından rekor seviyelere ulaştı.

Shiba Inu (SHIB), esasında geçtiğimiz hafta Coinbase Pro’da listeleneceği açıklandıktan sonra kayda değer bir yükseliş elde etmişti. Ancak listelenmenin geçici bir erteleme yaşayacağının duyurulmasının ardından fiyat düşüşe geçti ve kazanımlarının çoğunu sildi. Buna rağmen fiyat haftalık bazda iyi bir performans sergiliyor.

3-) Quant (QNT)

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haftalık değerlendirmenin 1. sırasında yer alan QNT, bu kez %24’lük bir artışla 3. sırada yer alıyor. QNT listedeki diğer kripto paralardan farklı olarak geçtiğimiz hafta yeni bir ATH (81.93 dolar) belirledi. Şu an 7 dolar civarında yer alıyor olsa da haftalık ve aylık bazda kayda değer artışlar gösteriyor.

Bunların yanında Quant, sektördeki blockchain’lerin birlikte çalışabilirliğini artırmak amacıyla 2018 yılında piyasaya sürüldü. Birden fazla blockchain için birçok ölçeklendirme seçeneği mevcut olsa da Quant, yenilikçi bir yaklaşımla blockchain alanında birlikte çalışabilirlik eksikliğini hedef aldı.

2-) XinFin Network (XDC)

Listenin 2. sırasında yer alan XDC 24 saatlik sürede en çok değer kazanan kripto para. Bunun yanında haftalık %41.06 oranında değer kazanarak listede 2. sırada olmaya da hak kazandı.

Esasında 10 Haziran tarihli bir duyurunun XDC fiyatını harekete geçirdiğini söyleyebiliriz. MyWish’in 10 Haziran’da yaptığı resmi duyuruya göre, XinFin XDC Network (XDC) cihazları MyWish geliştirme ortamı tarafından entegre edildi. MyWish’in XinFin XDC Ağı (XDC) için token sözleşmesi 11 Haziran 2021’de etkinleştirileceği açıklandı ve sonrasında fiyat kayda değer bir yükseliş elde etti.

1-) Amp (AMP)

Bu hafta listenin zirvesinde yer ala kripto para haftalık %52.42 artışla AMP oldu. Rallinin arkasındaki en büyük kıvılcım, Coinbase’deki listelenme oldu. Bu yılın başlarında, AMP’nin en büyük zorluklarından biri, trader’lar tarafından erişilebilir olmamasıydı. Bununla birlikte, değeri arttıkça, daha fazla borsa kripto parayı bünyesine dahil etti. Fiyat sonrasında değer kaybetmiş olsa da piyasa düşüşün ortasında hala iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

IntoTheBlock platformunun verileri de, AMP’nin aktif adresler ve cüzdan bakiyelerinden ortalama işlem değerine ve günlük işlem sayısına kadar neredeyse tüm diğer ölçümlerinin büyüme yaşadığını ortaya koyuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?