Haziran 6, 2021

Haftalık Değerlendirme: 6 Haziran 2021 En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir)

5-) Kusama (KSM)

Kusama haftalık %37.01 artışla şu an yaklaşık 405 dolar seviyesinde işlem görüyor. Polkadot geliştiricileri tarafından piyasaya sürülen Kusama, kullanıcıları için hız gibi önemli bazı çözümler sunmayı amaçlayan deneysel bir blockchain platformudur.

Bir haftada kayda değer bir artış elde etmesinin sebebi olarak Master Ventures adlı Asyalı blockchain ve risk sermayesi şirketi gösterilebilir. Söz konusu şirket 30 milyon dolar’lık bir fon başlattığını duyurdu ve fonun Kusama ekosisteminde başlatılacak ilk aşamalardaki projeleri destekleyeceğini belirtti. KSM duyurunun ardından 500 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. Şu an bu seviyelerinin oldukça altında işlem görüyor olsa da haftalık bazda kayda değer bir yükseliş elde ettiği söylenebilir.

4-) THETA (THETA)

Listeye girmeyi başaran bir diğer kripto para THETA, haftalık %38.35 oranında bir artışla 9.01 dolar seviyesinde yer alıyor. Bilindiği üzere Theta Network’ün merakla beklenen ağ güncellemesi Mainnet 3.0, 30 Haziran’daki lansmanına doğru ilerliyor. 1 Haziran’da yapılan bir duyuru ile Theta Network’teki (THETA) ekip, ana ağın üçüncü güncellemesinin lansmanının bu ayın sonunda gerçekleşeceğini doğruladı. Bu duyurunun fiyatı olumlu etkilediği ve beklenti oluşturduğu söylenebilir.

3-) Curve DAO Token (CRV)

Haftalık %45.83 oranında artış yaşayan CRV şu an yaklaşık 2.48 dolar seviyesinde işlem görüyor. CRV’yi diğer listedeki coin’lerden ayıran önemli bir özellik var: diğer kripto paralar 2021 yılındaki boğa piyasasında rekor seviyelere ulaşmış olsa da CRV ATH’sini (60.50 dolar) 2020 Ağustos ayında kaydetmişti.

Bunun yanında CRV fiyatındaki yükselişe, Curve protokolü üzerinde çalışan entegre çözüm Convex Finans (CVX) duyurusunun neden olduğu söylenebilir.

2-) Solana (SOL)

Haftalık %46.61 artışla listede yer alan bir diğer kripto para SOL oldu. SOL ile ilgili bu hafta ortaya çıkan ilginç bir detay var. Kripto araştırma şirketi Messari yayınladığı bir notta Solana gibi akıllı sözleşme platformlarının son kripto piyasası çöküşüne karşı oldukça dayanıklı olduğunu ortaya koydu.

Bunun dışında üst düzey Koreli blockchain hızlandırıcı grubu ROK Capital, Solana (SOL) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ayrıca Metaplex Foundation, Solana blockchain ve Metaplex protokolü üzerine kurulu içerik oluşturucular için değiştirilemez token (NFT) pazarını başlatacağını duyurdu. Bunların fiyat açısından olumlu haberler olduğu söylenebilir.

1-) Theta Fuel (TFUEL)

Listenin başında bizleri karşılayan kripto para ise haftalık %56.99 artışla Theta Fuel oldu. TFUEL’i listedeki diğer coin’lerden ayıran özelliği aylık olarak da %10.54 oranında değer kazanmış olması, diğerleri aylık olarak değer kaybedenler arasında yer alıyor.

TFUEL, Theta protokolünün operasyonel token’ı olarak bilinir. Dolayısıyla yukarıda Theta için belirtilen güncelleme duyurusunun aynı şekilde TFUEL fiyatında da olumlu bir etki yarattığı söylenebilir. Duyuruda ayrıca TFUEL stake ve burn için bir mekanizma içereceği de bildirildi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?