Mayıs 16, 2021

Haftalık Değerlendirme: 16 Mayıs 2021 En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftaki içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Stellar (XLM)

Listenin 5. sırasında yer alan Stellar (XLM) haftalık %30.68’lik bir atış gösterdi ve şu an yaklaşık 0.773 dolar seviyesinde işlem görüyor. XLM haftalık bazda oldukça iyi bir performans sergilemiş olsa da mevcut boğa koşusunda henüz yeni ATH kaydetmemiş coin’ler arasında yer alıyor. XLM rekor fiyat seviyesini 2018 Ocak ayında 0.9381 dolar olarak belirlemişti.

XLM açısından son bir haftayı değerlendirecek olursak, Tesla gelişmesinin ardından yeniden gündeme geldiğini söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Tesla aşırı enerji tüketimi nedeniyle çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Bitcoin ile ödeme almayacağını açıkladı. XLM’de  2021 yılında en az enerji tüketen kripto para birimleri arasında yer aldığı için, açıklamanın ardından manşetlerde kendine yer buldu.

Dahası bu hafta XLM ilgisi o kadar yüksekti ki önde gelen kripto borsası Binance bir süreliğine XLM çekim işlemlerini yüksek hacim nedeniyle askıya aldı.

4-) Kusama (KSM)

Kusama (KSM) haftalık %32.29’luk artışla listede yer almayı başardı. Ayrıca şu an yaklaşık 590 dolar seviyesinde işlem gören KSM, geçtiğimiz gün yeni bir ATH (614.64 dolar) de kaydetti.

Kusama için geç gelen en önemli gelişme, projenin en son iyileştirme önerisinin konsey tarafından onaylanması ve bir halk oylamasına sunması oldu. KSM token’larının oylamaya katılabilmesi gerektiğinden, token talebi duyurunun ardından hemen arttı ve kripto para piyasasındaki genel gerilemeye rağmen fiyat artışı devam ediyor.

3-) Cardano (ADA)

Listenin 3. sırasında yer alan ADA haftalık bazda yaklaşık %40’lık bir artış elde etti ve şu an 2.40 dolar seviyesinde işlem görüyor. ADA coin de bu hafta yeni ATH belirleyenlerden: kripto para oldukça yakın zamanda 2.46 dolar seviyesinde yeni bir rekor fiyata ulaştı.

ADA’nın yükselişi yeni bir noktada Tesla’nın kararıyla ilişkilendirilebilir. Bu haftanın başında Cardano Vakfı, Elon Musk çevresel sorunları ele aldıktan sonra Tesla’nın ADA’yı kucaklaması için bir çağrıda bulundu. Cardano’nun PoS sistemiyle çalıştığını, dolayısıyla çalışırken önemli miktarda bir enerji sarfiyatı olmadığını belirtmekte fayda var.

2-) Revain (REV)

Listeye 2. sıradan giren Revain (REV) fiyat grafiğiyle belki de listede yer alan en ilginç coin olabilir. İlginç olan tarafı bir önceki ATH’sinden (4.49) %99 oranında daha düşük seviye olan 0.02206 dolardan işlem görmesi.

Revain (REV), blockchain teknolojisi tabanlı ilk “güvenilir” değerlendirme platformudur. Revain, geleneksel inceleme sitelerinin ve blockchain teknolojisinin özelliklerini birleştiren ilk platformdu. Haftalık %70.66 oranında değer kazanan REV ise, bu ekosistemin kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü.

1-) Polygon (MATIC)

Listenin başında yer alan coin ise haftalık %89 oranında artış yaşayan Polygon (MATIC) oldu. Şu an yaklaşık 1.71 dolardan işlem gören MATIC, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini de 1.89 dolar olarak dün belirledi.

MATIC’in mükemmel performansı, büyüyen bir ekosisteme, büyük kripto protokolleriyle uzun ortaklık listesine atfedilebilir.  Özellikle ekosisteme daha fazla varlığın getirilmesine ve dolayısıyla protokolün daha yüksek kullanımına/benimsenmesine izin veren Aave, fiyatı olumlu yönde etkiledi diyebiliriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?