Kasım 9, 2020

Hafta Sonu Azalan Bitcoin Fiyatına Rağmen, Analistler İyimser Kalıyor


Son güncellenme : 09.11.2020 - 12:47

ABD seçimini kazanan Biden, kripto piyasalarını hafta sonu çılgınlığa sürükledi. Tüm kripto para birimlerinin toplam küresel piyasa değeri, son 24 saatte %2.61 artarak 445 milyar dolara yükseldi. Bitcoin %3.18, Ethereum %3.14 arttı ve ilk 20’deki diğer her kripto para benzer kazançlar elde etti.

Bunun yanında Bitcoin, geçen hafta 15.975 dolar’lık en yüksek seviyeye ulaştığından bu yana bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldı. Kripto para şu anda 15.400 dolar’dan işlem görüyor ve haftalık yüksek seviyelerin aşağısında kalsa da kilit destek seviyelerinin üzerinde hareket ediyor. Analistler, Bitcoin’in kısa vadeli beklentilerine güvenmeye devam ediyor. Mart ayının ortasında Bitcoin’in Mayıs veya Haziran ayına kadar 10.000 dolar’a güçlü bir V şeklinde dönüş göreceğini tahmin eden analist, aşağıdaki grafiği paylaşarak tahminlerini dile getirdi.

Grafik, Bitcoin’in Cuma ve Cumartesi günleri yaşadığı düşüşün, BTC’nin yaşadığı ralli sonrasında beklenilen gerekli düşüşü temsil ettiğini gösteriyor. Analize göre, BTC 15.500 dolar civarında daha fazla konsolide olduğunda, potansiyel olarak bu haftanın ortasına kadar 17.000 dolar’a yükselebilir. Bitcoin mevcut seviyelerden 17.000 dolar’a yükselirse, %9.5’lik bir artış yaşamış olur.

Son günlerde bu düşünceye katılan tek analist Bitcoin Jack değil. Daha önce, başka bir analist Brian Krogsgard’da Bitcoin’in yakında 17.000 dolara doğru hareket edecek gibi görünüm oluşturduğunu söyledi:

“Bence bitcoin’in 17.000 dolar’ı ve hatta önümüzdeki 10 gün içinde (önümüzdeki haftalık mum) 18.000 dolar’ı geçme şansı var […] 18 bin dolar veya ATH fitiline giden yol, en az dirençli yol gibi görünüyor. O zamana kadar kimse satış yapmak istemiyor ve herkes dipten satın alıyor. Piyasa dengesi oluşturmanın en kolay yolu, bunu hızlıca yapmak ve ardından piyasanın biraz sapmasına izin vermektir.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?