Kasım 27, 2019

Hack’lenen Upbit Kripto Para Borsası Hakkında Son Gelişmeler

Bugün kripto para sektöründe önemli bir olay yaşandı ve önde gelen borsalardan biri olan Upbit bugün saldırıya uğradı ve tam 342,000 adet Ethereum (ETH) çalındı.

[irp posts=”8146″ name=”Sıcak Gelişme: Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı Büyük Kayıp Var”]

Olay daha yeni yaşandığı için henüz tam detaylı bilgiler bulunmamakta fakat Binance ve Huobi gibi birçok ünlü kripto para borsası Upbit’e destek mesajları gönderdi ve hacker’ların kendi borsalarına fon aktarımı sağlaması durumunda bu hesapların dondurulacağını bildirdi.

Bu yaşanan durumların yanı sıra saldırganların fonları aktardığı cüzdanda şaşırtıcı durum meydana geldi.

Lorne Lantz isimli bir araştırmacı, fonları alan kişilerin Paribu ve Binance borsalarında hesapları olduğunu iddia etti. Paribu borsası Türkiye merkezli bir borsa olduğu için, hackerların Türkiye içerisinde olabileceği ihtimali ortaya koysada, bu durum ‘dusting’ olarak bilinen belirli hesaplara ve borsalara çok küçük miktarlarda kripto para birimi gönderme eylemi ile de ilişkilendirilebilir.

Paribu remi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “yaşanan durumla ilgili aksiyon alınmasını ve herhangi bir durum yaşanması durumunda Upbit ve tüm gerekli sektörel paydaşlarla iş birliği yapılacağını” bildirdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?