Hacklenen Kripto Borsası KuCoin’de Fonlar Kurtarıldı Mı? Borsa CEO’su Açıkladı!

KuCoin borsasında 26 Eylül’de borsa üzerinden büyük bir para çekme işlemi tespit edilmişti. Bu çekim sonrası yapılan araştırmalarda hackerların KuCoin’in sıcak cüzdanlarına ulaştığı ve BTC, ETH ve ERC-20 tokenlerini borsadan çıkardığı tespit edilmişti. Hack olayında zarar çok büyük ve yatırımcıların varlıkları bir anda yok olmuştu.

[irp posts=”15868″ name=”Güvenilir Olduğunu İddia Eden Dev Borsaya Hack Saldırısı!”]

Olay sonrası KuCoin ekibi yayımladığı duyuru sonrasında hack olayı nedeniyle çalınan fonların kurtarıldığını duyurmuştu.

KuCoin CEO’su Johny Lyu, fonları kurtarma sürecinde yaşananları anlattı:

“Güvenlik ihlalini fark ettiğimizde gerekli tedbirleri hemen almaya başladık ortakları ve müşterileri koruduk. Sistemimiz bu tarz olaylara hazırlıklıydı eğer hazırlıklı olmasaydı çok daha büyük kayıplar yaşanabilirdi.”

Sistemdeki önlemlere rağmen borsadan yaklaşık olarak 285 milyon dolar değerinde varlık çalınmıştı. CEO, çalınan bu fonların büyük bir kısmını kurtardıklarını belirtti.

Lyu’nun açıklamasına göre, çalınan fonların %78’i diğer kripto para borsalarıyla yapmış oldukları iş birliği ile kurtarıldı. Kolluk kuvvetleri işbirliğiyle %6’lık kısım kurtarıldı. Kalan %14’lük kısmı ise sigorta fonu ve KuCoin tarafından karşılandı. Kripto para birimlerinin hareketleri takip edilebilmesi ve borsalar ile işbirliği sayesinde fonların büyük kısmını kurtarılmasına önemli derecede yardımcı olmuşa benziyor.

CEO, kurtarılma sürecinde ayrıca şu cümleye de değindi:

“Geçmişte çalınan kripto fonlarının kurtarılması çok kolay değildi.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.