Hacker’lara Polis Müdahalesi: 1.2 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Ele Geçirildi

Hindistan polisi, hükümet web sitesini, online oyun portallarını ve kripto para birimi borsalarını hack’lediği iddia edilen bir hacker’a ait 1.2 milyon dolarlık Bitcoin ele geçirdi.

Yerel basında Cuma günü çıkan haberlere göre, Bengaluru Polisi, 25 yaşındaki bir hacker’dan 9 milyon rupi (1.23 milyon dolar) değerinde Bitcoin ele geçirildiğini açıkladı.

Shri Krishna olarak bilinen hacker, bir yazılım mühendisi ve güney Bengaluru’daki Jayanagar’da ikamet ediyor. 18 Kasım’da Bitcoin kullanarak darkweb üzerinden uyuşturucu tedarik ettiği için tutuklandı. Bengaluru Komiseri Sandeep Patil, soruşturma ile ilgili şunları söyledi:

“Krishna’dan 9 milyon rupi değerinde 31 bitcoin kurtardık.”

Patil, hacker ve arkadaşlarının uyuşturucu satın almanın yanı sıra “bu bitcoinleri cömert hayatlar sürmek için de kullandıklarını” ve “otellerde ve tatil köylerinde kaldıklarını” söyledi. Krishna ayrıca Ağustos 2019’da Karnataka hükümetinin e-satın alma portalını hackledi ve siteden 110 milyon rupi çaldığı biliniyor. Buna ek olarak yetkili bir isim, Krishna’nın hacklediği web sitelerinin sahiplerini fidye ödemeye zorlamak için fidye yazılımı kullandığını ayrıntılı olarak açıkladı. Polis, “benzer bir çalışma yöntemi kullanarak çeşitli ülkelerde YFI coin (Yearn Finance) Ethereum sitelerini de hacklediklerini” ekledi.

Patil, sanığın çeşitli uluslararası poker sitelerine girip verileri çaldığını belirterek, ekibinin davayla ilgili tüm bilgileri Interpol aracılığıyla ilgili şirketlerle paylaştığını da bildirdi. Patil, web sitelerini hackledikten ve veri ve para çaldıktan sonra, sanıkların fonları Bitcoin’e dönüştürdüğünü ve sözde bir finansman ortağı aracılığıyla nakde çevirdiğini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.