Hacker’lara Polis Müdahalesi: 1.2 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Ele Geçirildi

0
302

Hindistan polisi, hükümet web sitesini, online oyun portallarını ve kripto para birimi borsalarını hack’lediği iddia edilen bir hacker’a ait 1.2 milyon dolarlık Bitcoin ele geçirdi.

Yerel basında Cuma günü çıkan haberlere göre, Bengaluru Polisi, 25 yaşındaki bir hacker’dan 9 milyon rupi (1.23 milyon dolar) değerinde Bitcoin ele geçirildiğini açıkladı.

Shri Krishna olarak bilinen hacker, bir yazılım mühendisi ve güney Bengaluru’daki Jayanagar’da ikamet ediyor. 18 Kasım’da Bitcoin kullanarak darkweb üzerinden uyuşturucu tedarik ettiği için tutuklandı. Bengaluru Komiseri Sandeep Patil, soruşturma ile ilgili şunları söyledi:

“Krishna’dan 9 milyon rupi değerinde 31 bitcoin kurtardık.”

Patil, hacker ve arkadaşlarının uyuşturucu satın almanın yanı sıra “bu bitcoinleri cömert hayatlar sürmek için de kullandıklarını” ve “otellerde ve tatil köylerinde kaldıklarını” söyledi. Krishna ayrıca Ağustos 2019’da Karnataka hükümetinin e-satın alma portalını hackledi ve siteden 110 milyon rupi çaldığı biliniyor. Buna ek olarak yetkili bir isim, Krishna’nın hacklediği web sitelerinin sahiplerini fidye ödemeye zorlamak için fidye yazılımı kullandığını ayrıntılı olarak açıkladı. Polis, “benzer bir çalışma yöntemi kullanarak çeşitli ülkelerde YFI coin (Yearn Finance) Ethereum sitelerini de hacklediklerini” ekledi.

Patil, sanığın çeşitli uluslararası poker sitelerine girip verileri çaldığını belirterek, ekibinin davayla ilgili tüm bilgileri Interpol aracılığıyla ilgili şirketlerle paylaştığını da bildirdi. Patil, web sitelerini hackledikten ve veri ve para çaldıktan sonra, sanıkların fonları Bitcoin’e dönüştürdüğünü ve sözde bir finansman ortağı aracılığıyla nakde çevirdiğini açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın