Hackerlar, 8.2 Milyon Dolar’lık NXM Token’i Çaldı! Nexus’dan Açıklama

Merkezi olmayan finans (DeFi) sağlayıcısı Nexus Mutual’ın CEO’su Hugh Karp, kötü niyetli aktörlerin elindeki kripto paralar en tehlikeli varlıklardır.

Klasik Bir Kimlik Avı Dolandırıcılığı

Nexus Mutual Twitter’da, bilgisayar korsanlarının Karp’ın kişisel kripto cüzdanına girdiğini ve parasını tükettiğini açıkladı. Bilgisayar korsanları, ünlü Ethereum tabanlı kripto cüzdanı MetaMask’ın tehlikeye atılmış bir sürümünü kurmayı başardı. Korsanlar, Karp’ı tüm NXM Token’lerini cüzdanlarına yönlendiren bir işlemi onaylaması için kandırdı.

Nexus, Karp’ın bir donanım cüzdanı kullandığını belirtti. Ancak saldırganlar, meşru bir işlemi kendi işlemiyle değiştirerek koruma protokollerini kurmayı başardı. İşlemin ayrıntıları, hırsızın yaklaşık 370 bin NXM’yi (şu anda 8.2 milyon dolar değerinde) Karp’dan çaldığını gösteriyor.

Zincir içi veriler, aynı zamanda hackerlar’ın tokenleri Ethereum’a dönüştürdüğünü gösteriyor.

Hırsızlıkla ilgili soruşturmalar ise halen devam ediyor. Karp, saldırganlar için “çok güzel bir numara” lafını kullandı. CEO, olayı gerçekleştirene 300 bin dolar’lık bir ödül teklif etti. Ayrıca çalınan token’lerin iade edilmesi durumunda, yöneltilen tüm suçlamaları düşüreceğine söz verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.