Hackerlar 2020’de 15 DeFi Hack İle 120 Milyon Dolar Çaldı

DeFi, 2020’de popülarite patlaması yaşadı ve bu da DeFi platformlarında yaşanan saldırıları  beraberinde getirdi.

Toplamda, çalınan 120 milyon dolar’lık fona karşılık gelen bu saldırılarda, 15 DeFi platformu hacklendi. The Block Research’e göre, hackerlar 135.000 ila 25 milyon dolar arasında değişen parayı ele geçirdi. Yalnızca, 45.6 milyon dolar kurtarıldı.

bZx adlı protokol, Şubat ayında, bilgisayar korsanının 1.200 ETH civarında bir flash kredi saldırısı gerçekleştirmesine izin veren bir sözleşme hatası yaptı ve iki kez talihsiz olay yaşadı.

Bu yaşanan hacker saldırılarından en büyüğü ise Lendf.me’nin 25 milyon dolar’lık saldırısıydı. Bir yeniden giriş saldırı vektörü, bir hackerın bir token sözleşmesiyle pek çok teminatı varmış gibi etkileşim kurmasına izin verdi. Saldırgan bunun ardından, DeFi platformundaki tüm varlıkları ele geçirdi, ancak daha sonra iade etti.

Kaynak: theblockcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.