Aralık 1, 2019

Hacker Mağdurlarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Upbit

Kore merkezli kripto para platformu Upbit, tahmini değeri 49 milyon dolar olan 342.000 Ethereum’un çalındığını duyurdu. Paralar cüzdanlardan isimsiz bir cüzdana transfer edildi ve suçluların kim olduğu henüz belirlenemedi. Kullanıcılarının zarar görmemesi için Upbit, hemen bütün alım satım işlemlerini askıya aldı ve tüm cüzdanları çevrimdışı duruma getirdi.

Upbit oluşan zarar hakkında, çalınan bütün tutarı kendi cebinden ödeyeceğini ve kullanıcılarının mağduriyetini gidereceğini söyledi. Platformun tekrardan eski haline dönüp alım satıma devam etmesi iki haftayı bulacak. Sanal cüzdanlarına bağımlı halde olan Koreli kullanıcılarsa büyük sıkıntıya girmiş gibi görünüyor.

Kripto para hırsızlığı, ne yazıkki çok yaygın bir durum. Bugüne kadarki en büyük kripto para hırsızlığı, 2018 yılında coincheck borsasında gerçekleşti.

Piyasadaki dalgalanmalara göre değeri 400 ile 500 milyon Dolar arasında değişen NEM Coin çalındı. Coincheck’te, Upbit gibi mağdurlarının zararını karşılamak zorunda kalmıştı.

Bunun dışında, Google Play Store’da sanal cüzdan uygulaması olarak tanıtılan ve sadece kullanıcılarını tuzağa düşürüp paralarını çalan birçok uygulama var.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?