Ekim 18, 2022

Hack Saldıları Bitmiyor: Milyon Dolarlık Kripto Para İşlemi!


Son güncellenme : 18.10.2022 - 23:23

Bir hacker, ‘takas’ özelliğini kullanarak popüler kripto cüzdanı BitKeep‘ten 1 milyon dolarlık harcama yaptı. Özellikle Ekim ayında artan hacker saldırıları, DeFi başta olmak üzere kripto para endüstrisinde büyük bir problem haline geldi.

[irp posts=”66983″ ]

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, saldırıya dikkat çeken ilk yer oldu ve kullanıcılardan güvenli olduklarından emin olmak için bir dizi adımı takip etmelerini istedi.

BitKeep, geliştirme ekibinin acil durumu kontrol altına almayı başardığını söyleyerek 18 Ekim’de bir güncel durum değerlendirmesi yaptı. Saldırının BNB Chain‘de gerçekleştiği de kaydedildi.

BitKeep cüzdan uygulaması

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz habere göre yaşanan bu olay, BNB Chain’in kaydettiği ilk saldırı değil.

[irp posts=”66415″ ]

Cüzdan sağlayıcısı, daha fazla zararı önlemek ve hacker’ı yakalamak için önlemler almaya başladı. Başka hiçbir güvenlik sorunu olmadığından emin olmak için BitKeep Swap hizmeti askıya alındı ve ayrıca hacker’ı izlemek için güvenlik kurumlarıyla birlikte çalışmaya başladılar.

Şirket, fonlarını kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapacak, ancak planın ayrıntıları henüz açıklanmadı. BitKeep, saldırı hakkında daha fazla bilgi edindikçe daha fazla ayrıntı sunacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?