Mart 8, 2024

Guy Turner’dan Bitcoin için Meteorik Tahmin: Döngüdeki Hedefim Sizi Şaşırtacak!

Coin Bureau YouTube kanalının sunucusu Guy Turner, bu piyasa döngüsünde Bitcoin fiyatının yaklaşık 200.000 dolar seviyesine ulaşabileceğine inandığını belirtti.

Turner, 2,42 milyon YouTube abonesine, tarihteki en yüksek kripto varlığının bu döngüde muhtemelen altı haneli rakamlara yükselebileceğini öne sürdü.

Ona göre, BTC’nin fiyatını artıracak iki büyük katalizör mevcut. Bunlardan biri, madencilerin ödüllerini yarıya indirecek olan yaklaşan yarılanma olayı; diğeri ise Federal Rezerv’in para politikası. Turner, geçmişte Bitcoin yarılanma olayını takip eden parabolik bir ralliye girdiğine dikkat çekiyor.

Ayrıca Turner, Federal Rezerv’in para basmaya devam etmesinin Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunacağını vurguluyor. Turner’a göre, 20 Nisan civarında beklenen yarılanma olayından sonra, BTC’nin mevcut değerinden yaklaşık %190 oranında artabileceğine inanılıyor.

“Bu durumu perspektifte değerlendirmek gerekirse, ABD Merkez Bankası 2020 ve 2022 yılları arasında para arzını yaklaşık %40 oranında artırdı. Bu büyük artışın, önceki piyasa rallisinin ana itici gücü olduğu genel kabul görmüştür…

Önceki döngülerde BTC’nin gördüğü azalan getirilere dayanarak, enflasyona göre düzeltilmemiş fiyatlara dayalı tarihsel bir analiz, 120.000 ila 140.000 $ arasında bir BTC fiyatı öngörüyor. Ancak pandemi dönemindeki tüm para basımının neden olduğu %40’lık enflasyonu dikkate alırsak, döngünün zirvesinde neredeyse 200.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı mümkün olabilir.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?