Haziran 7, 2020

Güvenli Bir Liman Olarak Kripto Para Birimleri

Kripto para destekçileri genellikle Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin güvenilir bir liman varlığı olduğunu savunuyorlar. Başka bir deyişle, diğer piyasalar düşse bile değerini koruyacak bir varlık olarak değerlendiriyorlar. Ne yazık ki, bu yılın ilk çeyreği bu görüşü baltaladı. Beklenti, Bitcoin fiyatının COVID-19 salgını sırasında sabit kalacağı yönündeydi ancak, 10.000 dolar ile 4.100 dolar arasında son derece değişken bir fiyat grafiği oluşturdu. Bu da, birçok kişinin kripto para biriminin güvenli bir liman olma potansiyelinin, gerçek olup olmadığını sorgulamasına yol açtı.

Hala Genç ve Büyüyor

Kripto para birimlerinin bir sığınak olarak çok iyi performans göstermemesinin bir nedeni, çok genç olmalarıdır. Bitcoin gibi coin’ler henüz on yıldan beri var.

Çok genç olduklarından, kripto para birimleri hala büyüme aşamasında olabilirler. Bu özellikle benimsenme konusuyla ilişkilendirilebilir. Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri için bile büyük bir benimsenme gerçekleşmiş değildir.

Kripto paraların popülaritesinin giderek artmasına rağmen, kurumsal yatırımcılar tarafından kabulü hala yeni. Bu, bir güvenli liman varlığı için büyük bir dezavantaj. Çünkü yatırımcılar kripto para birimlerine sahip olsa da, bunları kullanmak için sınırlı sayıda seçeneğe sahip olacaklardır.

Açıkçası, insanların çoğu hala kripto para birimlerini tam olarak anlayamıyor ya da onlara nasıl erişeceklerini, harcayacaklarını bilmiyorlar.

Gelecek Potansiyeli

Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri, güvenilir ve güvenli bir liman varlığı gibi hareket etme potansiyeline sahiptir. Bitcoin’in ademi merkeziyetçi olması ve token sayısının sınırlı olması onu mükemmel bir güvenli liman adayı yapıyor. Sadece, kurumsal yatırımcıların yanı sıra genel halk tarafından benimsenmesi için eksikliklerini gidermesi gerek.

Her ne kadar mantıksız gibi görünse de, şu anda benimsenmeyi artırmanın anahtarı düzenleme ve gözetimdir. Blockchain teknolojisine sağlam düzenlemeler ve gözetim uygulanırsa, insanlar buna daha fazla güvenmeye başlayacaklardır.

Daha fazla güven ile, daha fazla benimsenecek ve pazar büyümeye başlayacak. Sonuçta, Bitcoin veya başka bir kripto para birimi güvenilir bir liman haline gelmeden önce, şu anda olduğundan çok daha fazla ana akım tarafından benimsenmelidir. Bir kripto para birimi bunu başarabilirse, güvenli liman olarak gelecekte bir potansiyele sahip olacaktır.

Sonuç olarak, kripto para birimlerinin güvenli liman olmadığı açıktır. Önümüzdeki dönemlerde bu statüye sahip olup olmayacakları büyük ölçüde gelecek yıllarda nasıl ilerlediklerine bağlı olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?