Güvenilir Olduğunu İddia Eden Dev Borsaya Hack Saldırısı!

Popüler bir kripto para borsasının fonları, bir güvenlik ihlali nedeniyle tehlikeye atıldı. Singapur merkezli dijital varlık borsası KuCoin, Cuma günü bilinmeyen bir cüzdana büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum token çekildiğini söyledi.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, Cumartesi günü bir canlı yayında, bir veya daha fazla hackerın borsanın sıcak cüzdanlarının özel anahtarlarını aldığını söyledi. Lyu, Kucoin’de kalanları yeni sıcak cüzdanlara aktardı ve müşteri para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.

Lyu, KuCoin’in soğuk cüzdanlarının etkilenmediğini iddia etti. Bilindiği üzere soğuk kripto para cüzdanları internete bağlı değildir ve sıcak kripto para cüzdanlarından daha güvenli kabul edilir.

Lyu, çalınan kripto para birimi varlıklarının miktarını açıklamadı, ancak KuCoin’in hacker’ın cüzdan adresini ve çalınan fonların bir listesini yayınlayacağını söyledi. KuCoin’e ait iki Ethereum cüzdanı, Etherscan’ın verilerine göre şu anda herbiri yaklaşık 350 dolar fiyatındaki 11.000’den fazla ETH’yi bilinmeyen bir cüzdan adresine gönderdi. Etherscan’a göre ayrıca bilinmeyen cüzdan adresi 150 milyon dolardan fazla değere sahip 150’den fazla Ethereum tabanlı token aldı. Sonuç olarak adres, yaklaşık 4 milyon dolar değerinde 11.484 ETH işleminin yanı sıra diğer token’lar için 146 milyon dolarlık işlem yaptı.

KuCoin’in borsa token’ı KCS’nin fiyatı, güvenlik ihlali haberleri sosyal medyada yayılırken Cumartesi günü bir saat içinde %14 düşüşle 0.86 dolara geriledi. Lyu, Kucoin’in hack olayını araştırdığını ve çalınan müşteri parasının bir sigorta fonu tarafından “tamamen karşılanacağını” söyledi.

Kendini “Bitcoin, Ethereum, Litecoin, TRON, USDT, NEO, XRP, KCS ve daha fazlasını alıp satmak için en gelişmiş ve güvenli kripto para borsası” olarak tanıtan KuCoin borsasının hack’lenmeside ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.