Mart 15, 2020

Gürcistan’dan Blockchain Adımı

Moda, eğitim, gıda, tıbbi, sağlık hatta devlet seçimleri dahil olmak üzere, blockchain çeşitli sektörlerde verimliliğini kanıtladı. Gün geçtikçe de kullanım alanı artmaya devam ediyor.

Gürcistan’da bu konuda önemli bir adım attı. Gürcistan kamu hizmetlerinde, blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Burada amaç ise eğitim alanı da kimlik bilgilerini depolamak, izlemek ve doğrulamak.

Bunun yanında Charles Hoskinson tarafından yönetilen Blockchain araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, Georgia’nın eğitim alanında yeni nesil bir kimlik doğrulama sistemi oluşturmasına yardımcı oldu.

Gürcistan’daki IOHK temsilcisi George Shekriladze, bu akademik kimlik doğrulama hizmetinin eğitim ve insan kaynakları endüstrisine kolaylık getireceğini belirtti. Bu yeni hizmet sayesinde, gelecekteki işverenler, mevcut uzun, pahalı ve manuel süreçlerden geçmek zorunda kalmadan, bir bireyin akademik kimliklerini platform aracılığıyla doğrulayabilecek.

IOHK, Gürcistan arasında zaten Haziran ayında bir mutabakat anlaşması imzalamıştı ve projenin 2020 Haziran’a kadar tamamlanması planlandı. İlginçtir, IOHK da son zamanlarda Wyoming Üniversitesi’nde bir araştırma merkezi kurdu. Yeni laboratuvar, firmanın ADA kripto para birimine 500.000 dolar bağışta bulunduktan sonra duyuruldu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?