Şubat 23, 2023

Günün Yıldızı Belli Oldu: Bu Altcoin Fiyatı Neden %33 Fırladı?

Bitcoin ve altcoin’ler, donuk fiyat hareketini takiben yeniden yukarı yönlü bir hareket başlattılar. Kripto para birimlerinin çoğu, son 24 saat içinde kazanç elde etmeye devam ederken, beklenmeyen bir altcoin piyasaya meydan okudu ve son 24 saatin en çok kazandıran kripto parası oldu: Stacks (STX) gün içerisinde %33’ün üzerinde bir yükseliş elde etmeyi başardı. Peki bu yükselişin sebebi ne?

Stacks (STX), akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) Bitcoin’e (BTC) getirmek için tasarlanmış bir Katman-1 blockchain çözümü olarak biliniyor. Altcoin, son 24 saatte %33.33 artışla fiyatında kayda değer bir büyüme gördü. Altcoin fiyatının gün içi en düşük seviyesi 0,6419 dolardı, buna karşın ulaştığı zirve 0,8559 dolar oldu.

Stacks yükselişinin ardında iki dikkat çeken gelişme var. Protokol kısa süre önce, Bitcoin’i daha programlanabilir bir akıllı sözleşme merkezi haline getirme gündemini ilerletmesine yardımcı olacak iki teknik inceleme yayınladı. Söz konusu teknik incelemerden ilki, güvene dayalı olmayan iki yönlü bir Bitcoin sabitleme sistemi olan sBTC’dir. İkincisi, Trustless Bitcoin Peg içeren Nakamoto Teknik İncelemesidir.

Stacks, Bitcoin’in protokolün DeFi ekosistemine taşınması için bir köprü geliştiriyor. Web sitesine göre ‍sBTC token’ı, BTC’nin daha güvenli bir web3 için temel haline gelmesini sağlayacak.

Sadece Stacks Değil

Bitcoin ve DeFi  Günümüzdeki akıllı sözleşmenin etkinleştirildiği binlerce protokole rağmen, birçok geliştirici Bitcoin’i hala en güvenli blockchain olarak görüyor. Sonuç olarak, Stacks ve Rootstock da dahil olmak üzere diğer protokoller, Bitcoin’in son derece işlevsel bir akıllı sözleşme merkezi olarak gelişimini desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

Sadece Stacks değil Rootstock da, yakın zamanda RIF Flyover’ı tanıtarak önemli bir adım attı. RIF Flyover, varlıkların Bitcoin blockchain’inden Rootstock’a daha hızlı ve daha stressiz aktarımını sağlayacak benzersiz bir köprüdür. Bu yeni araç, mevcut köprüleri tamamlayacak şekilde çalışacak ancak Bitcoin’de DeFi ile ilgili işlemler için en çok ihtiyaç duyulan hız ve kolaylığı sağlayacaktır.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?