Günlük Ethereum İşlemleri Zirvede

Ethereum, 2013 yılında bir şifreleme araştırmacısı ve programcısı olan Vitalik Buterin  tarafından ilk kez ortaya çıktı.. Geliştirmesi, 2014 yılında yapıldı ve çevrimiçi bir crowdsale tarafından finanse edildi. Ethereum sistemi 30 Temmuz 2015’te kullanılmaya başlandı.
2016’da, Ethereum Classic’in yaratılması sonucu sistem iki blok zincire dönüştürüldü.

Ethereum o günlerden beri alt koinler arasında 30 milyar dolarlık işlem hacmiyle lider durumda bulunuyor. Bu liderliğinin en büyük sebebi elbette arkasındaki güçlü blockchain teknolojisi.

Ethereum piyasası günlük işlem hacmin de rekora koşuyor. 27 Mayıs 2019’da lider akıllı sözleşme platformuna 942.000’den fazla işlem kaydedildi. 29 Mayıs tarihinde Ethereum blockchain’i üzerinde 947.000’in üzerinde ETH işlemi gerçekleştirdi. Günlük Ethereum işlemleri 2018’in Şubat ayından bu yanaki en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Şubat ayında Ethereum işlemleri bir hayli düşmüştü. Sonraki aylarda günlük işlem hacminde artışa geçmeye başlayan Ethereum bu yılın mayıs ayında doruğa ulaştı. Ethereum işlem hacminde ki artışla beraber değerini arttırdı. 2018 yılının aralık ayında 100 doların altında olan Ethereum şu sıralar da 280 doların üzerinde. Ethereum Mayıs ayının başından beri ise değerini ikiye katlamış durumda.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.