Aralık 24, 2020

Güney Koreli Hashed, Kısa Sürede 120 Milyon Dolar Fon Topladı!


Güney Kore merkezli blok zinciri çözümleri şirketi Hashed, birkaç ay önce başlattığı Hashed Venture Fun girişimi için kısa bir sürede 120 milyon dolardan fazla fon toplamayı başardı. Toplanan fon ile ekonomide blok zinciri protokollerinin benimsenmesi ve yeni çözümlere ulaşması adına fintech şirketleri üzerine yatırımlar planlandığı duyuruldu.

Şirketin internet sayfasında yer alan bilgilerde, misyonlarının açık bir biçimde blok zinciri teknolojilerinin dünya genelinde kabul edilip benimsenmesi ve bu teknolojilerin gelişmesinde rol oynayan şirketlere bilgi ve diğer destekleri sağlamak olduğu belirtiliyor.

Kısa sürede gerçekleştirdikleri bu başarı, daha büyük fonların da kapısını açacak gibi duruyor. Çünkü Seul’de blok zincirinde öncü şirket gibi isimlerle anılmaya başlandı. Bununla beraber şirketten, yeni blok zinciri projelerinin desteklenmesi için de bu fonun çok önemli olduğunu ve bunun üzerine daha çok çalışacaklarını açıkladı.

“Protokol ekonomisi” çerçevesinde geliştirilen bir sistem ile bu sistemin gelişiminde katkı sağlayan teknolojilere destek vermeyi planlıyorlar. Yani sistemin gelişmesinde rol oynayanlar için bir ödüllendirme ve destekleme şeklinde yorumlanabilir.

Hashed tarafından çokça dile getirildiği “Protokol ekonomisi” teriminin bir yandan da dünya devi ve özellikle de G. Kore merkezli şirketlerin karşılaştıkları sorunların ve bu sorunlara karşı geliştirilen yeni blok zinciri çözümlerinin desteklenerek güçlendirilmesi amaçlanıyor.

“Protokol ekonomisi çağını başlatarak, Kore yerel başlangıç ​​sahnesi, yeni bir paradigma için hem hükümet hem de kurumsal destek çeken olgunlaşma pazarının yanı sıra blok zincir endüstrisinin yeniden dirilişine tanık olacak.”

Asya bölgesindeki yoğun kripto para ve blok zinciri çözümlerinin etkisinde olan Hashed ayrıca KB Kookmin Bank ile de ortaklığını duyurdu. Bu duyurudan önce de bankanın kripto varlık saklama hizmeti de hayata geçirilmişti. Gelişmelerin ışığında popülaritesi artan şirketin bir sonraki çalışmasında daha büyük bir fon toplanması da bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?