Güney Kore’de Blockchain Tabanlı Sigorta Mobil Bildirimi

Güney Koreli telekom şirketi KT Corporation, blockchain teknolojisini mobil bildirim servisi ile entegre etmek için yerel bir sigorta acentesiyle ortaklık kurdu. Proje, müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

KT, Güney Kore’nin en büyük bankası KB Financial Group’un alt kuruluşu olan ve 444 milyar doların üzerinde varlığa sahip KB Sigorta ile ortaklık kurdu. Yeni sistem başlangıçta hayat hariç diğer sigorta branşlarını hedef alacak.

KB Sigorta, genellikle bekleyen ödemeler ve politika değişiklikleri gibi önemli bilgiler hakkında müşterilerine bildirim gönderir. Bu bildirimler hayati önem taşımaktadır ve bu nedenle müşterilerin bunları alması önemlidir. Sigorta şirketi proje ile birlikte müşterilerinin bilgilerini KT’nin kullanıcı abonelik bilgileriyle eşleştirecek.

Ledger Insights raporlarına göre bu hizmet müşteriler için isteğe bağlı olacak. Kaydolanlar, cep telefonlarında önemli bildirimleri metin olarak alabilecekler. Blockchain teknolojisi kullanarak, sigorta şirketi numaralarını değiştirse bile müşterilerle iletişim kurabilecek. Telekom şirketi, sigortacının müşterinin kişisel kimlik bilgilerine erişmesine ve verilerini müşterinin yeni numarasıyla eşleştirmesine izin verecek.

KB Sigorta’nın BT kıdemli başkan yardımcısı Seo Wan-Woo, “KT ile ortaklaşa ‘Mobil Bildirim Hizmeti’ sunarak müşteri bildirim hizmetimizin kalitesinde çarpıcı bir iyileşme görmeyi umuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Girişim müşteri deneyimini iyileştirmenin yanında, COVID-19 salgını sırasında önemli bir adım olan kağıt kullanımını ve müşterilerle fiziksel teması azaltacaktır.

Projede ayrıca en popüler diğer iki telekom şirketi olan SK Telecom ve LG U + kullanıcıları da yer alacak.

Kullanılacak blockchain sistemi Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’na aittir. Ajans yıllardır blockchain teknolojisini destekliyor. Kore, ülkeyi küresel bir blockchain üssü haline getirme planının bir parçası olarak blockchain girişimlerine milyonlarca dolar yatırım yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.