Temmuz 11, 2020

Güney Kore, Sağlık Sisteminde Blockchain Teknolojisini Test Ediyor


Son güncellenme : 11.07.2020 - 20:14

Güney Kore hükümeti çeşitli sektörlerde blockchain teknolojisini benimsemek için elinden geleni yapıyor. Çeşitli alanlarda pekçok Blockchain yatırımıyla adından söz ettiriyor. Şimdi ise Güney Kore, Blockchain destekli bir klinik veri yönetim sistemi başlatmak için Blockchain geliştiricisi olan Fleta’yı seçti.

Herkes blockchain’in tıbbi endüstriye yardımcı olabileceğini biliyor, ancak aynı zamanda geleneksel endüstrilere yeni bir blockchain hizmet yapısı uygulamak o kadar hızlı ve kolay değil. İnsanların günlük yaşamlarına uygulanmadan önce birçok test yapılması gerekir.

Güney Kore hükümeti blockchain teknolojisine teşvik ediyor ve blockchain’i mevcut sisteme bağlamak için uygun bir yol bulmak amacıyla birkaç proje yürütüyor. Ülkenin Bilim ve ICT Bakanlığı ile Ulusal Bilişim Sektörü Tanıtım Ajansı 2019 yılında blockchain kavram kanıtlama projelerine başladı.

Söz konusu sistem, Blockchain’e klinik veriler koymaktan sorumlu olacak ve verilerin şeffaflığı ile değişmezliğini artırmaya yardımcı olacak. Projelerin nihai amacı, bu endüstrideki verilerin şeffaflığını ve doğruluğunu teşvik etmek için bu sistemi tüm ülke çapında ve diğer endüstrilerde yaygınlaştırmak. Bu program için toplam 4 milyon Dolar ayrıldı ve Fleta bu programın uygulayıcısı olarak seçildi.

Bu projenin başrol şirketi Fleta. Ancak, bir üniversite ile üniversite hastanesi birlikte çalışacaklar. Bu iki kuruluş, bu yeni sistemin performansını, doğruluğunu ve pazarlanabilirliğini analiz etmeye yardımcı olacak ve sonunda bakanlığa ayrıntılı bir rapor sunacaktır. Fleta’nın CEO’su Paul Park bunun zor bir proje olacağını söyledi ancak ilgili bakanlıklar aracılığıyla hükümetin tam desteğine sahip olduklarından, tıp endüstrisinde Blockchain teknolojisinin başarılı bir kullanım örneğini oluşturmak için ellerinden geleni yapacakları dile getirdi.

Bu teknolojinin ülkede yaşayan ve tartışmalar ve kardiyovasküler hastalıklar gibi durumlardan muzdarip 11 milyondan fazla insanı destekleyecek bir veri kaydının bel kemiğini oluşturması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?