Haziran 10, 2020

Güney Kore Merkez Bankası Yeni On Yıllık Planda Blockchain ve CBDC’lere Odaklanıyor


The Bank of Korea, ülke ekonomisi için yeni bir 10 yıllık kalkınma planı ortaya koydu. Banka, blockchain teknolojisine ve CBDC’lere daha fazla öncelik vermeye karar verdi. Bunun yanında yıl sonuna kadar başlatılması planlanan birçok girişim var. Banka, gelişmekte olan dünyaya ayak uydurmak için değişikliklerin yapılması gerektiğini söyledi.

Güney Kore’nin merkez bankası Kore Bankası, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) konusundaki çabalarını artırıyor. Yerel medya kuruluşları 9 Haziran’da, işe alımlarda ve işbirliğinde bir artış olduğunu bildirdi. Merkez bankasının “daha ​​esnek ve zamanlardaki değişikliklere paralel” olmaya çalıştığını söyleyen raporda, ülke ekonomisine yönelik bilgi ve bilgi iletişim teknolojisini getirmeyi ümit eden Bank Of Korea 2030 on yıllık planı anlatılıyor.

Genel strateji oldukça ayrıntılı ve ülkedeki blockchain teknolojisi için olumlu bir gelecek çiziyor. Yetkililer, yenilikçi teknolojilerin kullanımını teşvik etmek için birçok girişimi araştırıyor, ancak öncelik yasal ve teknik standartların oluşturulmasını sağlamak.

Blockchain, Kore’de Öncelikli

Raporda CBDC araştırmalarının hızlandırılması üzerinde duruluyor. Bu yüzden, on yıllık kalkınma stratejisinde blockchain teknolojisinin diğer birçok kazançlı teknolojiye göre önceliklendirdiği görülüyor. Tüm CBDC’lerde olduğu gibi, Güney Koreli yetkililer de bir merkez bankası tarafından kontrol edilen bir kripto para birimi üzerinde araştırma yapıyor.

Şubat ayında, şu anda test edilen ilgili pilot projelerin de önünü açan CBDC araştırmalarındaki çabaları genişletmek için bir araştırma organizasyonu oluşturuldu.

Güney Kore’nin önde gelen CBDC ve blockchain merkezlerinden biri olma yolunda ilerlediği çok açık.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?