Güney Kore, Finans Alanındaki Yasaların Uygulanmasını İstedi!

0

Güney Kore; kripto kabulü söz konusu olduğunda küresel olarak en ilerici ülkelerden biri olmaktadır. Ülkenin dijital varlıklar ve blok zinciri teknoloji hakkında daha fazla destek alması ile, geleneksel finans alanında kesin yasaların uygulanması istedi.

Endüstrinin Kuruluşu

Bu haftanın başlarında duyurulan bir basın açıklamasına göre; ticari banka temsilcileri ve Kore Ulusal Meclisi üyeleri ülkede ‘’ sanal varlık iş yasalarının’’ oluşması için duyuru yaptı.

Ulusal Politika Komitesi sekreteri, Temsilci Kim Byeong-wook; ‘’Sanal Varlık Ticaret Hukuku Ulusal Meclis Semineri’’ toplantısına ev sahipliği yaptı.

Bir kripto borç verme firması olan Delio, toplantıya merkezi olmayan finans yani Defi yan kuruluşu olan DUCATO sayesinde sponsorluk yaptı. Katılımcılar, ilerici yasalar ortaya koymanın, ileri seviye bir dijital finans endüstrisi oluşturmaya ve şirketlerin gelirlerini yükseltmeye yardım olacağını söylediler.

Bankalar Kripto’ya Gitmek İstiyor

Çoğu ticari banka temsilcisi, dijital varlık mevzuatının yeni başlayan kripto endüstrisine katılımı için kesinleştirme konusunda destek olacağını açıkladı. Shinhan Bank’ın Dijital Araştırma ve Geliştirme başkanı Jang Hyeon-gi, ilerici yasaların bankalara DeFi endüstrisine katılımı için çeşitli kurallar oluşturacağını söyledi.

Shinhan Bank, kripto para birimlerine olumlu yaklaştı. Aynı zamanda banka aylar önce, diğer bankacılık devi olan Woori Bank ile iş birliği yaparak ‘’ kripto varlık hizmetleri’’ başlatacağını dile getirdi.

Tüm bunlar olurken yerel haber kaynaklarının duyurduğu gibi, her iki banka da ülkenin Özel Mali İşlemler Bilgi Yasası’ndaki bir değişikliğe cevap amaçlı kripto girişimlerini açıkladı.

Yasa 2021’den itibaren dijital varlıkları çevreleyen mevzuatı farklılaştırmayı ve onları ülke çapındaki yatırımcılar adına daha ulaşılabilir hale getirmeyi planlıyor. Önümüzdeki yıl için önemli yatırımcı akını bekleyen bazı bankalar, piyasayı köşeye sıkıştırdı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın