Güney Kore Düşük Seviyeli Kripto Gelir Vergisi Önerdi

0
332

Güney Kore Vergi Politikası Derneği uzmanları düşük seviyeli bir kripto gelir vergisi önermişlerdir. Hükümet, gelecek yıl yürürlüğe girecek olan vergi reform planına dijital para vergisini dahil etmeye hazırlanıyor. Hükümet planını bu yılın ikinci yarısında açıklayabilir.

Kripto Vergisi Hazırlanıyor

Asya, kripto endüstrisi için patlayan bir pazar haline geliyor. Kripto endüstrisinde aktif olan ülkelerden biri olan Güney Kore, yakın zamanda yeni dijital varlık vergisi yasaları önerdi. Güney Kore kriptoyu gelecekteki ekonominin itici gücü olarak görüyor ve merkezi olmayan endüstriye entegre olmak için elinden gelen her şeyi yaptı.

Business Korea’dan gelen bir rapora göre, Güney Koreli vergi uzmanları hükümete kripto karları üzerinde düşük seviyeli bir ticaret vergisi uygulamasını tavsiye ettiler. Vatandaşları bir transfer gelir vergisine tabi tutmaktan önce. Kore hükümeti 2020’nin sonlarında vergi reform planını açıklayacak.

Bir transfer vergisi uygulamak için yasal altyapı bulunmaması nedeniyle düşük seviyeli ticaret vergisi önerilmiştir. 21 Şubat’taki bir seminerde, ülkedeki vergi uzmanları, dijital varlıkların ülke için beklenen büyüme oranına göre nasıl vergilendirilmesi gerektiği hakkında konuştu.

Kore Vergi Politikası Birliği üyeleri hükümete bu planı iki aşamada benimsemelerini tavsiye etti. Ayrıca, kripto para biriminde gelir vergisi uygulamak için kasıtlı bir yaklaşımın en etkili olacağını savundular. Kore Blockchain Derneği, vergi uzmanlarının teklifini onaylayarak, tavsiyesini şu şekilde belirtti.

İlgili yasalar hala eksiktir ve vergi altyapısı hala kripto para birimlerini karşılamak için yetersizdir ve bu nedenle gider tarafına bazı takviyelerin eklenmesi gerekmektedir.

Dernek ayrıca, transferlere vergi koymadan önce, kripto para kazanmanın maliyetlerini net bir şekilde tanımlamanın gerekli olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak bunları tanımlamak kolay değildir, çünkü kripto para birimleri Kore’de çok çeşitli borsalarda birden fazla oranda işlem görmektedir.

Altyapı tek tek ticaret vergisi uygulamasından sonra kurulmalıdır.

Kore, vergilendirilen kripto para birimlerinin onları kötüye kullanmayı zorlaştıracağına inanan hükümetlerden biridir. Ülkenin kripto vergi yasaları bu yılın ikinci yarısında ortaya çıkabilir. Uzmanlar ayrıca, ticaret vergisinin uygulanmasından sonra gelir vergisinin mümkün olması gerektiğini savundular. Kripto para biriminin elde etme maliyetlerinden giderlerin hesaplanmasını geliştirmeye başlamayı planladı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın