Şubat 27, 2020

Güney Kore Düşük Seviyeli Kripto Gelir Vergisi Önerdi

Güney Kore Vergi Politikası Derneği uzmanları düşük seviyeli bir kripto gelir vergisi önermişlerdir. Hükümet, gelecek yıl yürürlüğe girecek olan vergi reform planına dijital para vergisini dahil etmeye hazırlanıyor. Hükümet planını bu yılın ikinci yarısında açıklayabilir.

Kripto Vergisi Hazırlanıyor

Asya, kripto endüstrisi için patlayan bir pazar haline geliyor. Kripto endüstrisinde aktif olan ülkelerden biri olan Güney Kore, yakın zamanda yeni dijital varlık vergisi yasaları önerdi. Güney Kore kriptoyu gelecekteki ekonominin itici gücü olarak görüyor ve merkezi olmayan endüstriye entegre olmak için elinden gelen her şeyi yaptı.

Business Korea’dan gelen bir rapora göre, Güney Koreli vergi uzmanları hükümete kripto karları üzerinde düşük seviyeli bir ticaret vergisi uygulamasını tavsiye ettiler. Vatandaşları bir transfer gelir vergisine tabi tutmaktan önce. Kore hükümeti 2020’nin sonlarında vergi reform planını açıklayacak.

Bir transfer vergisi uygulamak için yasal altyapı bulunmaması nedeniyle düşük seviyeli ticaret vergisi önerilmiştir. 21 Şubat’taki bir seminerde, ülkedeki vergi uzmanları, dijital varlıkların ülke için beklenen büyüme oranına göre nasıl vergilendirilmesi gerektiği hakkında konuştu.

Kore Vergi Politikası Birliği üyeleri hükümete bu planı iki aşamada benimsemelerini tavsiye etti. Ayrıca, kripto para biriminde gelir vergisi uygulamak için kasıtlı bir yaklaşımın en etkili olacağını savundular. Kore Blockchain Derneği, vergi uzmanlarının teklifini onaylayarak, tavsiyesini şu şekilde belirtti.

İlgili yasalar hala eksiktir ve vergi altyapısı hala kripto para birimlerini karşılamak için yetersizdir ve bu nedenle gider tarafına bazı takviyelerin eklenmesi gerekmektedir.

Dernek ayrıca, transferlere vergi koymadan önce, kripto para kazanmanın maliyetlerini net bir şekilde tanımlamanın gerekli olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak bunları tanımlamak kolay değildir, çünkü kripto para birimleri Kore’de çok çeşitli borsalarda birden fazla oranda işlem görmektedir.

Altyapı tek tek ticaret vergisi uygulamasından sonra kurulmalıdır.

Kore, vergilendirilen kripto para birimlerinin onları kötüye kullanmayı zorlaştıracağına inanan hükümetlerden biridir. Ülkenin kripto vergi yasaları bu yılın ikinci yarısında ortaya çıkabilir. Uzmanlar ayrıca, ticaret vergisinin uygulanmasından sonra gelir vergisinin mümkün olması gerektiğini savundular. Kripto para biriminin elde etme maliyetlerinden giderlerin hesaplanmasını geliştirmeye başlamayı planladı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?