Aralık 15, 2019

Güney Kore Dijital Para Çalışmalarına Başladı!

Kripto para sektöründe ülkelerin bir yarış haline girdiğini söylemek yanlış olmaz. Çin ve Japonya kendi dijital paralarını oluşturma sürecinde hızla ilerliyor. Bu iki ülkenin yanına güncel bir isim daha eklenecek gibi görünüyor. The Merkle tarafından yapılan habere göre Güney Kore’de dijital para oluşturmak için araştırmalara başlamış durumda.

Güney Kore’deki yetkililer, dijital para sektörüyle ilgili oldukça kapsamlı bir çalışma içinde ve bu çalışmaların sonucunda dijital para çıkarıp çıkarmama konusunda karara varacaklar.

Ülkelerin rekabet ettiği bu alanda, hangisinin diğerlerinden önce dijital parasını piyasaya süreceği merak konusu. Güney Kore’de çalışmalarına hız verdiğini bilirse de net bir tarih açılması yapmadı.

Güney Kore Merkez Bankası 2019’un başlarında bir dijital paranın mevcut finansal sistem üzerindeki etkisine dair bir rapor yayınlamıştı ve söz konusu raporda, dijital bir para biriminin mevcut sistemde sorunlar yaratabileceği belirtilmişti. Ama görünen o ki Güney Kore’de dijitalleşen dünyaya ayak uydurabilmek için çalışmalar yürütüyor. Dijital para, geçmişte karşı çıkan ülkelerin zaman içinde tercih ettikleri bir ürün haline geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?