Güney Afrika Merkez Bankası, Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor!

0

Kripto paraların kullanımı yaygınlaştıkça her ülkede konuyla ilgili olarak çeşitli düzenlemeler getirmekte. Son olarak Güney Afrika merkez bankası, ülkedeki kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin yeni kurallar getirmeyi hedefliyor.

Güney Afrika finans gazetesi Business Report’a göre, Güney Afrika Merkez Bankası (SARB) gelecek yılın başlarında yeni kuralları uygulamak için çalışmalara başladı. Merkez Bankası başkan yardımcısı Kuben Naidoo’nun dijital varlıklar konusundaki 5 yıllık çalışma süresinin tamamlandığını ve 2020 yılının ilk çeyreğinde uygulamaya geçileceğini bildirdi.

Kripto para birimi Güney Afrika’da oldukça popüler ve yapılan anketlere göre vatandaşların %10.7’si kripto para birimine sahip. Bu sebeple yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur olabilir.

Merkez Bankasının, kripto para biriminin sermaye ve para kontrollerinden kaçmak için kullanılmasını önlemek amacıyla harekete geçtiği bildiriliyor. Ülkedeki Blockchain ve kripto toplulukları, kripto para birimini kontrol etme fikrine karşı çıktı. Güney Afrika Blockchain Topluluğu konu hakkında şunları dile getirdi:

“Sarb’ın daha sıkı sermaye kontrolleri amacıyla kripto para birimi kullanımına adeta ‘çökmesi’, oldukça endişe verici bir durum oluşturuyor.”

Güney Afrika’yı nasıl bir süreç bekliyor, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın