Aralık 3, 2019

Güney Afrika Merkez Bankası, Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor!

Kripto paraların kullanımı yaygınlaştıkça her ülkede konuyla ilgili olarak çeşitli düzenlemeler getirmekte. Son olarak Güney Afrika merkez bankası, ülkedeki kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin yeni kurallar getirmeyi hedefliyor.

Güney Afrika finans gazetesi Business Report’a göre, Güney Afrika Merkez Bankası (SARB) gelecek yılın başlarında yeni kuralları uygulamak için çalışmalara başladı. Merkez Bankası başkan yardımcısı Kuben Naidoo’nun dijital varlıklar konusundaki 5 yıllık çalışma süresinin tamamlandığını ve 2020 yılının ilk çeyreğinde uygulamaya geçileceğini bildirdi.

Kripto para birimi Güney Afrika’da oldukça popüler ve yapılan anketlere göre vatandaşların %10.7’si kripto para birimine sahip. Bu sebeple yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur olabilir.

Merkez Bankasının, kripto para biriminin sermaye ve para kontrollerinden kaçmak için kullanılmasını önlemek amacıyla harekete geçtiği bildiriliyor. Ülkedeki Blockchain ve kripto toplulukları, kripto para birimini kontrol etme fikrine karşı çıktı. Güney Afrika Blockchain Topluluğu konu hakkında şunları dile getirdi:

“Sarb’ın daha sıkı sermaye kontrolleri amacıyla kripto para birimi kullanımına adeta ‘çökmesi’, oldukça endişe verici bir durum oluşturuyor.”

Güney Afrika’yı nasıl bir süreç bekliyor, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?