Eylül 15, 2023

Güçlü On-Chain Aktivite Bitcoin Yatırımcıları Heyecanlandırdı: İşte Kritik Seviyeler!


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:19

Bitcoin fiyatı 26.500 dolar seviyelerine geri dönerek bu seviyeleri korumayı başardı. Bu hafta, FTX alacaklı tasfiyesi haberleri gelirken, BTC fiyatı oldukça hareketliydi. Ancak en önemli detay fiyattaki artışla birlikte on-chain aktivitedeki iyileşme oldu.

Santiment, Bitcoin’in 5 ayın en yüksek seviyesindeki benzersiz adres aktivitesi serisini sürdürdüğünü ve günde ortalama 1,1 milyon BTC adresinin aktif olarak coin gönderip aldığını açıkladı. Buna ek olarak, son 3 gündeki %5’lik fiyat artışı, kâr alımlarında bir artışı tetikledi ve bugün son 2 ayın en yüksek noktasına ulaştı.

Ayrıca, BTC yatırımcıları iki ay içinde en yüksek kâr-zarar oranını kaydettiğinden beri bir miktar kâr elde etmeyi başardı.

bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran haraketler

Michael van de Poppe, Bitcoin‘in muhtemelen beklendiği kadar düşüş görmeyeceğine inanmaya devam ediyor. Ayrıca Deutsche Bank’ın kripto saklama çözümleri başlatması gibi haberler de piyasaya büyük bir destek sağladı.

Poppe, 25.000 dolar seviyesinde bir fiyat taraması gözlemlediğimizi ve desteğin daha yüksek fiyat seviyelerinde tutulması gerektiğini açıklıyor.

Bu tür bir gidişatta, piyasanın 25.600 ila 25.900 dolar arasındaki seviyeleri koruması çok önemlidir. Çünkü bu aralığın altındaki bir kırılma, önemli fiyat hareketleri gerçekleşmeden önce bir dizi zararı durdur emrini tetiklemesi muhtemel olacaktır.

Bu da fiyatın dibe ulaşma olasılığını arttıran önemli bir detay. Önemli bir gösterge, bir kez daha 200 Haftalık Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde işlem görüyor olmamız ve bu döngüde de bunun üzerinde kapanış yapmamızın muhtemel olmasıdır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Greeks Live’dan alınan verilere göre, 0,74 Put Call Oranı, 26.000 dolar maksimum acı noktası ve 560 milyon dolarlık nominal değere sahip 22.000 BTC opsiyonunun vadesi yaklaşıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?