Grayscale’in Yönetimi Altındaki Kripto Paraların Değeri 20 Milyar Dolar’ı Aştı!

Dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale, şu anda 20 milyar dolar’dan fazla değerde dijital varlığa sahip. Şirketin elinde tuttuğu Bitcoin’in değeri yaklaşık 17.5 milyar dolar.

Şirket tarafından Twitter’da paylaşılan en son güncellemeye göre, Grayscale’in yönetim altındaki toplam varlıkları (AUM) 2020’nin son gününde 20.2 milyar dolar’a ulaştı. Firma, son 30 gün içinde 70.000 BTC satın aldığı için kripto para birimi varlık yöneticisi 600.000’den fazla Bitcoin‘e sahip.

Ethereum, yönetim altında 2.9 milyondan fazla ETH ile değer açısından Grayscale’in en büyük ikinci dijital varlığı. Grayscale’in elindeki Ethereum’un toplam değeri şu anda 2.17 milyar dolar civarında. Şirketin Litecoin Trust’ı, yaklaşık 145 milyon dolar değerinde 1.1 milyon Litecoin ile yönetilen üçüncü en büyük yatırım ürünü.

Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarındaki son fiyat rallisi, Grayscale’in AUM değerinin yükselmesinde önemli bir rol oynadı. Grayscale Genel Müdürü Michael Sonnenshein, önümüzdeki yıllarda kripto para birimlerinin artan ilgisi ve potansiyel büyümesi hakkındaki görüşlerini dile getirdi:

“Bu yıl Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin sürekli büyümesi, varlık sınıfı için bu “rüştünü ispat etme” öyküsünün bir yansıması olup, uzun vadeli kalma gücünü ve ana akım yatırımcıların ve benzer şekilde kurumların artan yatırım ilgisini göstermektedir. Unutmayın, bunlar sadece ilk günler ve gidecek daha çok pist olduğunu düşünüyoruz.”

Grayscale, şirket dijital varlıklara artan ilgiden yararlandığı için bu yıl kripto para varlıklarının birikimini hızlandırdı. Varlık yöneticisi, bu ayın başlarında 24 saat içinde 12.000’den fazla Bitcoin satın aldı. Grayscale’in sahip olduğu Ethereum miktarı ise, Ethereum ile ilgili yatırım ürünlerine artan ilgiyi bildirdikten sonra Kasım ve Aralık aylarında 500.000’den fazla Ethereum satın almasıyla bu yıl önemli ölçüde arttı.

Ayrıca Grayscale, dijital varlıklar hakkındaki farkındalığı artırmak için kısa süre önce DropGold ve GoGrayscale pazarlama kampanyalarını başlattı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.