Ocak 6, 2024

Grayscale’in Yatırım Fonunda Önemli Değişiklik: “MATIC Yerine O Altcoin Geldi!”


Grayscale, üç aylık yeniden dengeleme sürecinde portföyünde yaptığı değişiklikleri açıkladı. Fox muhabiri Eleanor Terrett, fonun MATIC’in portföyünden çıkarırken, XRP yatırımı yaptıklarını duyurdu.

Yatırımcıların dijital varlıklara ‘büyük sermayeli’ yatırım sunmayı amaçlayan fon, 4 Ocak 2024 tarihi itibariyle birtakım değişiklikler yaptı. Fon şu anda Bitcoin (BTC) %69,15 ile en büyük yatırımını yaparken, onu %21,90 ile Ethereum (ETH), %3,65 ile Solana (SOL) ve %2,54 ile yeni tanıtılan XRP takip ediyor. Diğer bileşenler arasında %1,62 ile Cardano (ADA) ve %1,14 ile Avalanche (AVAX) yer alıyor.

Eleanor Terrett gelişmeyi Twitter üzerinden paylaşarak Grayscale’in XRP’yi Dijital Büyük Sermaye Fonuna dahil etme kararını paylaştı. Şirketin bu hamlesi ise kripto para piyasasındaki dinamiklerle uyumlu bir şekilde ilerlemiş gibi görünüyor.

MATIC’in kaldırılmasının yanı sıra XRP’nin eklenmesi, fonun piyasa değişikliklerine uyum sağlamaya ve yatırım hedefleriyle uyumlu fırsatları keşfetmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?