Ocak 23, 2021

Grayscale’in Kripto Varlıklarının Değeri Düştü: 1 Günde 1 Milyar Dolar’lık Kayıp!

Grayscale Investments ekibi, 22 Ocak’ta twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, fonun yönetim altında tuttuğu toplam kripto miktarının 24.2 milyar dolar olduğunu duyurdu. Bu, bir gün önceki paylaşımda belirtilenden miktardan yaklaşık 1 milyar dolar daha az.

Bitcoin Cuma günü 30.000 dolar’ın altına düşüşten sonra 33.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ederken, Grayscale’in kripto varlıklarının değeri küçülüyor gibi görünüyor.

Cuma günü, önde gelen kripto para birimi 29.350 dolar’dan 32.587 dolar’a düştü ve ardından 33.666 dolar seviyesini yeniden kazanmayı başardı. Ancak Grayscale, Bitcoin 33.500 doların üzerine çıkmadan önce 24.6 milyar dolarlık AUM (yönetimi altındaki toplam varlık) rakamıyla Twitter paylaşımı yaptı. Barry Silbert’in kripto hedge fonu tarafından paylaşılan tablo, Bitcoin’den Zcash’e kadar tüm kripto varlıklarının değerinin düştüğünü gösteriyor.

Cuma günü Grayscale, 1.276.147.151 dolar değerinde Bitcoin (35.159.01978857 BTC) satın aldı. Bugünün BTC kurunda, bu miktar yaklaşık 100 milyon dolar kaybetti ve 1.156.042.634 dolar değerine ulaştı.

Bunların yanında kripto haber kuruluşu CoinDesk, Grayscale’in beş kripto para birimi tröstü daha kurmak için hazırlık içinde olduğunu bildirdi. Bunların arasında ilk yedi kripto para birimi arasındaki Chainlink (LINK, en iyi DeFi platformlarından biri), 19. sıradaki Tezos (XTZ), Basic Attention Token (BAT), Livepeer (245. sırada) ve 82. sıradaki Decentraland (MANA) yer alıyor. Konu hakkında CoinDesk’e konuşan Grayscale, “Zaman zaman rezervasyon başvurusu yaparız ancak başvuru yeni bir ürün sunacağımız anlamına gelmez. Grayscale, yatırımcılara yeni ürünler sunduğunda her zaman bunu açıkladı ve açıklamaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?