Grayscale’e 3. Çeyrekte Yapılan Yatırım 1 Milyar Doları Geçti!

0
212

Grayscale’in Litecoin Trustına girişler; %1800’ün üzerinde bir artışla bugüne kadar ki en büyük rakamını gördü.

New York merkezli kripto fonu yöneticisi Grayscale bugün, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,05 milyar dolarlık rekor kripto girişi bildirdi. Aynı zamanda ikinci çeyrekte 906 milyon dolar olan önceki rekorunu aştı. Yeni veriler; hedge fonlarının hâkim olduğu kurumsal yatırımcıların, tarihsel olarak çalkantılı bir piyasaya rağmen Bitcoin ürünlerini ele geçirdiğini gösteriyor.

Grayscale’e göre rakamlar, yatırımcıların dijital varlık risklerini arttırdığına dair güçlü kalıcı kanıtlar gösteriyor.

Şirkete Yapılan Yatırım Analizi Nasıl Oldu?

Şirketin amiral gemisi Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yapılan yatırımlar;

  • Temmuz-Eylül çeyreğinde 719,3 milyon dolara ulaştı,
  • İkinci çeyrekteki 57,8 milyon dolar ise haftanın sonunda 55,3 milyon dolara düştü.

Trust, yönetim altındaki varlıklarının 1,9 milyar dolardan, 4,8 milyar dolara yükseldiğini gördü.

Eylül ayı sonunda, şirketin yedi yıl önceki kuruluşundan bu yana yönetilen toplam varlıkları yaklaşık 3,6 milyar dolar ulaştı.

İlk kez, üç aylık bir zaman dilimi içinde Grayscale ürünlerine giriş 1 milyar doları geçti. Grayscale ürün ailesi genelinde kümülatif yatırım, 2013 yılından 2019’a kadar 1,2 milyar dolarlık kümülatif girişin iki katından fazla bir hızla 2,4 milyar ABD dolarına ulaştı.

Grayscale Litecoin Trust Yükseliyor!

Grayscale, üçüncü çeyrekte toplam yatırımın yüzde 84’ünü oluşturan kurumsal yatırımcıların yanı sıra, akredite bireyler, emeklilik hesapları ve aile ofislerinin katılımlarının da gerçekleştiğini dile getirdi. Çoğunlukla hedge fonların hakimiyetinde olmasına rağmen; aile ofisleri, toplamın %8’inden fazlasını temsil etmektedir.

Bunun yanı sıra, Grayscale® Ethereum Trust şu anda Grayscale ürünlerine girişlerin yaklaşık %13’ünü elinde tutuyor. Kurumsal yatırımcıların 3Ç20’deki ortalama taahhüdü, 3Ç19’daki 2,3 milyon dolardan 2,9 milyon dolara yükseldi.

Son olarak; Grayscale’in diğer ürünleri (Bitcoin Cash, Litecoin ve Digital Large Cap ürünleri) geçtiğimiz üç ay boyunca 110 milyon doları aştı. Özellikle, Grayscale’nin Litecoin Trust’ına girişler, 2Ç20’den %1,800’ün üzerinde bir artışla, bugüne kadarki en büyük rakamı gördü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın