Eylül 20, 2023

Grayscale’den Altcoin için ETF Başvurusu: Onay Şansı Yüksek!


Grayscale Investments, Ethereum Vadeli İşlem Borsa Yatırım Fonu (ETF) için yeni bir başvuru yaptı. Bu, şirketin böyle bir ETF için onay almaya yönelik ikinci girişimini işaret ediyor ve başarı olasılığını artırmayı amaçlayan farklı düzenleyici stratejiler dosyalarda dikkat çekiyor.

Bu stratejik hamle, uygulamayı genellikle emtia ve Bitcoin ETF’lerini raporlamak için kullanılan düzenleyici çerçeveyle uyumlu bir şekilde ilerliyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere diğer beş şirketin de Ethereum Vadeli İşlem ETF başvuruları için aynı yolu takip etmesi dikkat çekiyor. Bu ikili uygulama stratejisinin ardındaki motivasyon biraz gizemini koruyor, ancak uzmanlar, onay şansını artırmayı amaçladığı yönünde olduğuna inanıyor.

Son gelişmeler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu başvuruları aktif olarak incelediğini ve onayların potansiyel olarak Ekim ayının başlarında geleceğini gösteriyor. Grayscale’in başvurusu SEC’in şu anda değerlendirmekte olduğu altı başvurudan sadece biri.

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı son yasal zafer, gidişati biraz değiştirdi. Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) Haziran 2022’de bir Bitcoin spot ETF’sine dönüştürme başvurularının reddedilmesinin ardından Grayscale geri adım atmadı. Ağustos 2023’te bir mahkeme, SEC’in Grayscale’in başvurusunu yeniden değerlendirmesi gerektiğine hükmederek, Grayscale yöneticilerinin hoşuna gitmeyen bir karar olan daha gerekçeli bir karar alma sürecine duyulan ihtiyacı vurguladı. Olayların bu şekilde gelişmesi, şirketin Ethereum Vadeli İşlem ETF’si arayışında önemli bir rol oynayabilir.

Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir dava analisti olan Elliott Z. Stein, Grayscale’in beklentileri hakkında iyimser bir görüş paylaştı. Analist, Grayscale’in SEC’e karşı devam eden davasında galip gelme şansının %70 olduğuna inanıyor. Stein, mahkemenin Ağustos 2023’te kararını vermesinden önce SEC’in Grayscale’in ETF talebini onaylamak zorunda hissetmesini bekliyor. Bu durum, Ark Investment Management’ın ETF’sine ilişkin bekleyen kararla aynı zamana denk geldiği için özellikle önemli.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?