Aralık 5, 2020

Grayscale Sadece Bir Günde 140 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin’e Sahip Oldu!

Dijital varlık yöneticisi olan Grayscale, bir gün içerisinde Bitcoin Trust portföyüne yaklaşık 140 milyon dolar seviyesinde Bitcoin alımını ekledi.

Grayscale sadece 24 saat içerisinde 7.188 Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Bu durum Bitcoin’in etrafındaki kurumsal ilginin sürdüğünü ortaya koyuyor. Geçtiğimiz aydaki Grayscale Bitcoin fonlarına göz gezdirildiğinde ise benzer bir görüntüye rastlıyoruz. Önceki hafta ise Grayscale rezervine yaklaşık 14.000 BTC para ilave etti. Geçen ay ise firma, 1,2 milyar doların üstünde olan 64.832 Bitcoin’i bünyesine koydu.

Madenciler aracılığı ile Kasım ayı süresince ortaya çıkarılan Bitcoin miktarı 27.881 olmuştur. Ortaya çıkarılan miktar ise Grayscale’in satın aldığı Bitcoin miktarının sadece yarısını kapsıyordu. Bu durum Grayscale’in kripto para açısından önemli bir varlık olarak ne kadar büyük ve tesirli olduğunu net bir şekilde göstermektedir.

Bitcoin, Ana Akım ve Kurumsal Organizasyonlar

İlk olarak Bitcoin’i ana merkezine koyan dijital varlık yöneticisi Grayscale bir yandan kullanıcılarına ek risk talep ederken bir yandan da büyük Bitcoin alımları yapıyor. Bu durumu yapılan başka büyük duyuruların yanına koyduğumuz zaman görüntü daha anlaşılır bir hal alıyor. Topluma açık firmalardan yüz milyon dolarlık Bitcoin almaları sadece ilk adım.

Önceden de açıkladığımız üzere Wall Street aracılığı ile hazırlanan kripto endeksleri ile karşılaşacağız. PayPal gibi evrensel olarak baskın olan mali görevlerde kripto para birimi kullanımları birbiriyle bağlandı. Ana akım ve kurumsal organizasyonlar ise uzun süreçte Bitcoin hakkında oluşan fikirlere dair daha geniş bir görüntü oluşturmaya başlayabilir. Haber yazıldığı süreçte Bitcoin 0,36’lık bir yükseliş ile 19.092 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine de sahip olmaya yaklaşırken Grayscale’in aralık ayındaki Bitcoin alımlarının kasım ayına karşın alışlarına şahit olmak değişik olacak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?