Grayscale Araştırması: COVID-19 Bitcoin’i Cazip Hale Getirdi!

Grayscale’ın ortaya çıkan yeni bir raporuna göre, küresel salgın BTC için bir avantaja dönüşürken ve diğer her şey için bir felaket oldu.

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, kripto para satın alan yatırımcıların tutumlarını inceleyen bir anket yayınladı. Raporun büyük bir kısmı bilinen verileri ortaya koyarak şaşırtmasa da, pek çok kişiyi heyecanlandıran çarpıcı bir veri de vardı.

Grayscale söz konusu araştırmasında, yaşları 25 ile 64 arasında değişen ve yatırılabilir varlıklara 10 bin dolar veya daha fazla bireysel yatırım yapan 1.000 ABD’li tüketiciyi ele aldı ve araştırma, Haziran-Temmuz 2020 arasında gerçekleştirildi. Önceki 4 ayda Bitcoin’e yatırım yapan katılımcılardan %63’ü koronavirüs salgınının yatırım kararlarını etkilediğini ve bunların %39’u da salgının Bitcoin’i daha çekici hale getirdiğini söyledi.

Ankete göre 35-44 yaş arası yatırımcılar, zaten üç ekonomik durgunluk geçirdi ve gayrimenkul, hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel savunma araçlarını potansiyellerini gördü. Sonuçta ise bunlar, piyasadaki düşüşlere karşı koruma olarak cazibelerini yitirdi. İşte bu noktada Bitcoin ön plana çıktı.

“Katılımcılara göre Bitcoin, güvenli liman yatırımları ile bazı özellikleri paylaşıyor. Bitcoin’in nadirliği, doğrulanabilir yapısı, küresel piyasalar ile korelasyon göstermemesi ve devlet kurumları tarafından kontrol edilmemesi, Bitcoin’i geleneksel güvenli liman yatırımlarına benzer kılan özellikler.”

Bitcoin dünden bu yana artış göstermiş olsa da S&P 500, Dow ve Nasdaq vadeli işlem piyasalarının tamamı düşüşte. Bitcoin’in diğer varlık sınıflarından daha iyi performans göstermeye devam ederken, Bitcoin’in “güvenli varlık” statüsünde ilerleyip ilerlemeyeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.