Mayıs 7, 2022

Google’dan Önemli Web3 Hamlesi


Son güncellenme : 08.05.2022 - 01:07

Google Cloud, blok zinciri teknolojinden yararlanmak isteyen kurumsal müşterileri için hizmetler geliştirmekle görevli bir ekip oluşturmaya başladı.

Google Cloud Web3 Ekibi Oluşturuyor

Yeni bir e-postada detayları belirten Google Cloud Başkan Yardımcısı Amit Zavery, şirketin bulut platformunun Web3’te çalışan geliştirileri için en iyi seçimlerden birisi olmayı hedeflediğini belirtti. Web3’ü büyük bir potansiyele sahip bir pazar olan nitelendiren Zavery, müşterilerin Web3 ve kripto para birimler için daha fazla destek eklemek istediklerini de altını çizdi.

Zavery, CNBC’ye verdiği bir açıklamada, departmanın doğrudan kripto para birimi dalgasının bir parçası olmaya çalışmadığının da altını çizdi. Bunun yerine, şirketlere blockchain teknolojisine erişim sağlıyor. Başka bir deyişle, bölüm, iş kullanıcılarına blok zinciri hizmetleri sunacak ve bu kullanıcılara blok zinciri verilerinde gezinme veya blok zinciri düğümlerini çalıştırma yeteneği verecek.

Hizmetler, Alibaba, Amazon ve daha önce  Microsoft’un da sunduğu blok zinciri hizmetlerine oldukça benzer olacak.

CNBC’den gelen yeni raporlar, 2019’da Google’a katılan eski Citigroup yöneticisi James Tromans’ın blok zinciri ekibine liderlik edeceğini ve Zavery’e rapor vereceğini ortaya koydu.

Google Cloud daha önce Digital Asset Team için planlarını açıklamış ve Ocak ayında aynı hedeflerin çoğunu dile getirmişti. O sırada Google, müşterilerin kriptoda ödeme yapmanın ve sunduğu çeşitli kurumsal hizmetlerden yararlanmanın yollarını aradığını söyledi. Ayrıca EOS, Ontology, Chainlink, Theta Network, Hedera Hashgraph ve Dapper Labs blockchain Flow dahil olmak üzere birçok blok zinciri projesiyle ortaklık kurdu.

Google Cloud tipik olarak bir düğüm operatörü olarak hareket eder, blok zinciri yönetimine katılır veya verileri işlemenin yollarını sunar. Bu ortaklıklara ek olarak, Google bulut ayrıca 2018’de Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi blok zincirler için kripto para birimi veri kümelerini bağımsız olarak yönetmeye başladı.

Google Cloud, en son, Mayıs 2021’de BigQuery hizmetine Polygon (MATIC) veri kümeleri desteğini eklemişti.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?