Şubat 2, 2022

Google’dan Dikkat Çeken Blockchain ve Web3 Adımları!

Google’ın çatı şirketi Alphabet Inc, blockchain teknolojisini ve Web3’ü desteklemeye oldukça hevesli gibi görünüyor. Alphabet CEO’su Sundar Pichai, internet devinin blockchain endüstrisinin geleceğini kucaklamaya odaklandığını açıkladı.

Kripto para savunucusu olduğu bilinen Alphabet CEO’su Sunder Pichai, blockchain teknolojisini “ilginç ve güçlü” olarak görüyor. Pichai konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Bu blockchain teknolojisi, desteklemek istediğimiz bir teknoloji. Ne zaman bir yenilik olsa, onu heyecan verici buluyorum. Bence bu teknoloji, elimizden geldiğince çok desteklemek isteyeceğimiz bir teknoloji.”

Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Alphabet’in CEO’su, blockchain endüstrisini yakından takip ettiğini de belirtti. Pichai, token tabanlı ekonomiyi içeren ‘blockchain’e dayalı Work Wide Web’in yeni bir yinelemesi olan Web3’ü de heyecan verici bulduğunu sözlerine ekledi. CEO, Google’ın Web3 evrenine girmeye odaklandığını da doğruladı.

Google’ın çatı şirketi daha önce Kasım 2021’de, Chicago Ticaret Borsası’na (CME), 1 milyar dolar yatırım yaptığında, kripto yanlısı bir tavır alacağını belli etmişti. CME, dünyanın en çeşitli ‘türev piyasası’ olarak ön plana çıkıyor.

İki şirket, küresel türev piyasasını bulut benimseme yoluyla dönüştürmek için on yıllık bir işbirliği üzerinde anlaştı.

Ocak 2022’nin başında Google, kullanıcıların kripto para birimlerini dijital kartlarda saklamasını sağlama planlarını açıkladı. Ayın sonunda firma, blockchain teknolojisini kullanmak ve kripto para birimi işlemlerini oluşturmak, depolamak ve desteklemek için fırsatlar yaratmak için bir çevrimiçi veri depolama bölümü başlattı.

Blockchain Ireland’ın kurucu ortağı Lory Kehoe, Google’ın blockchain ve Web3’e yaptığı baskı hakkında yorum yaptı:

“Google’ın artık üst düzey bir yöneticiyle özel bir ekip kurması dikkate değer. Bu, bu konun artık bir öncelik haline getirildiği anlamına geliyor ve bu konuya daha fazla odaklanmanın zamanı geldiğini düşünüyorlar.”

2020’de toplam kripto piyasası değeri 1,44 milyar dolardı, o zamandan beri istikrarlı bir şekilde %12,9 büyüdü ve Ocak 2022’de 1,63 milyar dolara ulaştı. Analistler, istikrarlı bir büyümeyle birlikte piyasa değerinin yakında 2,73 milyar dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Aaro Capital’in bir kripto para savunucusu ve ortağı olan Ankush Jain, kripto para birimlerinin oynaklığının, varlık sınıfları arasındaki getirilerin azaldığı bir dünyada kurumlar ve firmalar için bir fırsat sunduğuna inanıyor. Bu, Alphabet Inc ve kurumsal yatırımcıların blockchain teknolojisine ve kriptoya olan ilgisini açıklıyor.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.