Ocak 29, 2024

Google Reklam Politikasını Güncelliyor: Bitcoin Reklamları Geliyor!


Google, 29 Ocak Pazartesi günü reklam politikalarını güncelleyerek belirli kripto para ürünlerinin reklamının yapılmasına izin vermeye hazırlanıyor. Bu politika değişikliği, yakın zamanda piyasaya sürülen spot Bitcoin ETF reklamlarının yayınlanabilecek olması anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Google’ın politika güncellemesi, izin verilen ürünlerden “Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Cryptocurrency Coin Trust sunan reklamverenler” olarak bahsederek bazı belirsizlikler yaratıyor. Özellikle, en büyük BTC tröstlerinden biri olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), SEC’in onayının ardından kısa bir süre önce spot BTC ETF’sine dönüştü.

Daha önce GBTC hisseleri, altı aylık elde tutma süresine tabi olarak, yalnızca birincil piyasadaki akredite yatırımcılar tarafından kullanılabiliyordu. Akredite yatırımcılar, 1 milyon doların üzerinde net değere sahip olmak veya yüksek gelir elde etmek gibi belirli finansal kriterleri karşılamalıdır.

Buna karşılık, spot Bitcoin ETF’leri Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açıktır ve 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında düzenlenmektedir. Bu da onları Google’ın reklamcılıkta dikkate alması için potansiyel olarak daha güvenli bir seçenek haline getiriyor. Politika güncellemesi, özellikle Google’ın 10 spot Bitcoin ETF ihraççısı için farkındalık ve girişleri artırmadaki geniş erişimi ve etkisi göz önüne alındığında olumlu bir gelişme olarak görülüyor. BlackRock’ın IBIT’i kısa süre önce 2 milyar doları aşan en büyük AUM ile şu anda lider durumda.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?