Eylül 30, 2023

Google Cloud, Polygon Ağında Doğrulayıcı Olduğunu Duyurdu!


Polygon Labs kısa bir süre önce Google Cloud’un Proof of Stake (PoS) ağı için bir doğrulayıcı olduğunu duyurdu. Bu gelişme kayda değer bir ortaklığa işaret ederken, aynı zamanda protokolünügüvenli ve verimli bir blok zinciri protokolü olarak giderek daha fazla tanındığını da gösteriyor.

Polygon ağının güvenliğini sağlamak için halihazırda 100’den fazla doğrulayıcı mevcut. Bu doğrulayıcılar ağın bütünlüğünün, mutabakatının ve güvenliğinin korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Her bir doğrulayıcı, işlemleri doğrulamaktan, yeni bloklar önermekten ve ağın sorunsuz çalışmasını sağlamaktan sorumludur. Dolayısıyla ağın işleyişi doğrudan onlara bağlı.

Ağdaki doğrulayıcıların önemli bir kısmı bilinmezliğini korurken, Google Cloud ağda Avrupa’nın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom’a katılıyor.

2023 yılı, Polygon’un ölçeklenebilirlik ve yenilikçilik yolunda cesur adımlar atmasına şahit oldu. Bir dizi stratejik hamle ve gelişme sayesinde Polygon, blok zinciri alanında lider bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırdı.

Bu yılın Mart ayında sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesinin (zkEVM) beta sürümünü ağ için çok önemli bir adım olmuştu. Bu yenilikçi teknoloji, ağın ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırmayı vaat ederek blok zinciri topluluğunda büyük ilgi gördü.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?