Ocak 5, 2022

Goldman Sachs’ten “Çılgın” Bitcoin (BTC) Tahmini! – Yıllık Kazanç Çok Yükselecek!

Goldman Sachs, yatırımcılar için altına karşı bir değer deposu olarak Bitcoin kullanımının arttığı bir senaryo tahminlerini paylaştı.

Goldman Sachs’ın döviz stratejisi eş başkanı Zach Pandl, Salı günü müşterilerine verdiği bir araştırma notunda, Bitcoin’in “Bitcoin’e özgü ölçeklendirme çözümlerinden gelen potansiyel” ile birlikte daha fazla benimsenmenin bir “yan  ürünü” olarak zamanla altından pazar payı kapabileceğini belirtti.

Pandl notunda:

“Varsayımsal olarak, eğer Bitcoin‘in ‘değer deposu’ pazarındaki payı önümüzdeki beş yıl içinde %50’ye yükselirse (değer depolarına yönelik toplam talepte herhangi bir büyüme olmazsa), Bitcoin (BTC) fiyatı 100.000 doların üzerine çıkabilir bu da bileşik olarak yıllık faiz oranını %17-18 seviyesine getirecektir (zaman içinde BTC arzındaki büyüme hesaba katılarak)” ifadelerini kullandı.

Goldman, altın fiyatının ons başına 1.800 dolar olduğunu varsayarsak, halkın yatırım amaçlı yaklaşık 2.6 trilyon dolar altını elinde tuttuğunu tahmin ediyor.

Pandl, Bitcoin’in döner sermaye ayarlı piyasa kapitalizasyonunun (float-adjusted market capitalization) şu anda 700 milyar doların biraz altında olduğunu yazdı ve bunun Bitcoin’in şu anda “değer deposu” (altın ve Bitcoin) pazarında yaklaşık %20’lik bir paya sahip olduğu anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.