Eylül 1, 2023

Goldman Sachs, Kripto Paraları İlgilendiren Enflasyon Tahminini Açıkladı!


Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde makroekonomik tahminlerini revize etti. Şirket analistleri, ABD’nin önümüzdeki 12 ay içinde resesyona girme olasılığını %20 olarak öngörüyor. Son rakam, önceki tahminleri olan %25’ten kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Goldman Sachs analistlerine göre, enflasyonun düşürülmesi ekonominin resesyona girmesine neden olmayacak. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analistler finansal koşullar gevşemeye başladığına inanıyor. Konut piyasası sektörü bir geri dönüş kaydetti. Fabrikalar önemli ölçüde hızlı bir şekilde inşa ediliyor. Tüm bunlar ABD ekonomisinin büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak analistler büyüme hızının trendin altında kalabileceğine dikkat çekiyor.

Ancak genel fikir birliği farklı görünüyor. Vatandaşlar ABD’yi bir ‘ekonomik fırtınanın’ beklediğine inanmaya devam ediyor. ABD’de kredi kartı borcu kısa bir süre önce 1 trilyon dolar sınırını aştı ve rekor kırdı. Uzmanlar bu durumu, insanların süregelen enflasyon ve faiz oranlarındaki sürekli artış karşısında zorlandıklarının bir işareti olarak yorumluyor. Son eğilim, hanehalklarının pandemi sırasında aldıkları teşvik ödemeleriyle anında kredi kartı borcunu ödediği üç yıl öncesine göre keskin bir tersine dönüşe işaret ediyor.

Fed Başkanı Jerome Powell da enflasyon verilerinin hala yüksek olduğuna inananlar arasında. Analistler ve uzmanlar da bu eğilime dikkat çekerek faiz artışı olabileceğinin sinyallerini verdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?