Goldman Sachs Kıdemli Müdürü, Dogecoin İle Bir Servet Kazandıktan Sonra İstifa Etti

1

Bir Goldman Sachs çalışanının Dogecoin ile zengin olduktan sonra işinden ayrıldığı bildirildi.

EFinancialCareers tarafından yayınlanan bir rapora göre, bankanın Londra’daki yükselen satış departmanına öncülük eden Goldman Sachs’ın kıdemli müdürü Aziz McMahon, Dogecoin kripto para birimine yatırım yaparak bir servet kazandıktan sonra işinden ayrıldı.

Meslektaşlarına göre McMahon 14 yıldır Goldman Sachs’da çalışıyordu.

Rapor; geçen hafta bankacının, 2021’in başından bu yana 72 kat yükselen, yüzde 18.000’in üzerinde artış gösteren ve Elon Musk tarafından desteklenen kripto para birimi ile “milyonlar” kazandığını iddia ediyor.

Ne Goldman Sachs ne de McMahon, işten ayrılmayla ilgili sorulara yanıt vermedi, ancak meslektaşları McMahon’un ayrıldığını doğruladı. Genel Müdürün bir hedge fonu başlatıyor olabileceği düşünülüyor.

McMahon’un bu hamlesi; Elon Musk’ın önümüzdeki yıl Dogecoin tarafından finanse edilen bir uzay görevi planladığını söylediği ve bankaların yavaş yavaş kripto yeterlilik bilgilerini masaya yatırdığı bir sırada geldi. Goldman Sachs, geçen hafta ilk Bitcoin türev işlemlerini gerçekleştirdi ve bugün erken saatlerde UBS’nin de dijital para yatırımlarını müşterilere sunmanın ilk aşamalarında olduğu bildirilmişti.

İlgili Haber  İsviçreli Banka UBS, Kripto Para Piyasasına Girmeyi Planlıyor!

McMahon, kripto çağrısına kulak verenler arasında yalnız değil. New York’taki Bank of America’da eski bir kıdemli kantitatif analist olan Luyi Zhang, Coinbase’e kıdemli yazılım mühendisi olarak katıldı. Nomura’nın New York’ta ticaret finansmanı işletmesin kuran Jesse Bornstein de kısa süre önce, sahiplerinin merkezi olmayan finansmana erişmesine izin veren token’lar çıkaran bir şirket olan Stakehound’da kurumsal satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olmak için işinden ayrıldı.

Yeni Dogecoin Zenginliği

Dogecoin’in epik rallisi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerine çok dikkat eden yeni nesil milyonerleri doğurdu. Bu yılın başlarında, YouTuber Jaysn Prolifiq, tüm yaşam birikimlerini Şubat ayı başlarında DOGE’a yatırdıktan sonra şaka kripto para biriminde yedi haneli bir servet biriktirdiğini açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

1 YORUM

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın