Goldman Sachs Kıdemli Müdürü, Dogecoin İle Bir Servet Kazandıktan Sonra İstifa Etti

Bir Goldman Sachs çalışanının Dogecoin ile zengin olduktan sonra işinden ayrıldığı bildirildi.

EFinancialCareers tarafından yayınlanan bir rapora göre, bankanın Londra’daki yükselen satış departmanına öncülük eden Goldman Sachs’ın kıdemli müdürü Aziz McMahon, Dogecoin kripto para birimine yatırım yaparak bir servet kazandıktan sonra işinden ayrıldı.

Meslektaşlarına göre McMahon 14 yıldır Goldman Sachs’da çalışıyordu.

Rapor; geçen hafta bankacının, 2021’in başından bu yana 72 kat yükselen, yüzde 18.000’in üzerinde artış gösteren ve Elon Musk tarafından desteklenen kripto para birimi ile “milyonlar” kazandığını iddia ediyor.

Ne Goldman Sachs ne de McMahon, işten ayrılmayla ilgili sorulara yanıt vermedi, ancak meslektaşları McMahon’un ayrıldığını doğruladı. Genel Müdürün bir hedge fonu başlatıyor olabileceği düşünülüyor.

McMahon’un bu hamlesi; Elon Musk’ın önümüzdeki yıl Dogecoin tarafından finanse edilen bir uzay görevi planladığını söylediği ve bankaların yavaş yavaş kripto yeterlilik bilgilerini masaya yatırdığı bir sırada geldi. Goldman Sachs, geçen hafta ilk Bitcoin türev işlemlerini gerçekleştirdi ve bugün erken saatlerde UBS’nin de dijital para yatırımlarını müşterilere sunmanın ilk aşamalarında olduğu bildirilmişti.

[irp posts=”26545″ name=”İsviçreli Banka UBS, Kripto Para Piyasasına Girmeyi Planlıyor!”]

McMahon, kripto çağrısına kulak verenler arasında yalnız değil. New York’taki Bank of America’da eski bir kıdemli kantitatif analist olan Luyi Zhang, Coinbase’e kıdemli yazılım mühendisi olarak katıldı. Nomura’nın New York’ta ticaret finansmanı işletmesin kuran Jesse Bornstein de kısa süre önce, sahiplerinin merkezi olmayan finansmana erişmesine izin veren token’lar çıkaran bir şirket olan Stakehound’da kurumsal satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olmak için işinden ayrıldı.

Yeni Dogecoin Zenginliği

Dogecoin’in epik rallisi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerine çok dikkat eden yeni nesil milyonerleri doğurdu. Bu yılın başlarında, YouTuber Jaysn Prolifiq, tüm yaşam birikimlerini Şubat ayı başlarında DOGE’a yatırdıktan sonra şaka kripto para biriminde yedi haneli bir servet biriktirdiğini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.