Temmuz 1, 2019

Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor


Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

JP Morgan’ın uzun zamandır beklenen JPM Coin lansmanının ardından, yakın rakibi Goldman Sachs kendi kripto para birimini yaratmayı planlıyor gibi görünüyor. ABD’nin en büyük bankalarının tutumlarındaki şaşırtıcı değişim, kripto para birimlerinin potansiyel kullanımlarına ilginin açıkça arttığını gösteriyor.

JP Morgan’ın kripto alanındaki çabaları yalnızca kendi parasını çıkarmasıyla sınırlı değildir. Teknolojiyi benimseyen ilk büyük ABD bankası, Quorum adını verdiği kendi blockchain teknolojisi platformunu geliştirmeye kadar gitti.

Goldman Sachs’ın bu teknoloji için stratejisini nasıl geliştireceği henüz bilinmese de, bankanın uzun zamandır kripto yatırımlarını yöneten belirli bir ticaret masası geliştirdiği söyleniyor. Resmi olarak, banka bu söylentileri reddetti, ancak bankanın CEO’su gelecekte piyasaya girmenin yollarını aradığını belirtti.

Bankanın CEO’su David Solomon, stabil coin ve token varlıklarla ilgili araştırmaların çoktan başladığını doğruladı. Goldman Sachs’ın kripto para birimleri ve diğer teknolojilerin kullanımıyla finans endüstrisinde yıkıcı olacağına inanıyor. Solomon, Goldman Sachs’ın yolu yarattığından, dünyadaki diğer bankaların izleyeceğinden emin.

Daha hızlı, daha güvenli ödemeler ve daha düşük ücretler bankanın baktığı avantajlardan sadece birkaçı. Ancak, bu planların gerçeğe dönüşmesi için ABD merkezli bankanın düzenleyici çerçevelere ihtiyacı var. Bunların ne zaman ve nasıl tanıtılacağı henüz belli değil, ancak bankanın CEO’su sonunda olacağından emin.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?