Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

0

Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

JP Morgan’ın uzun zamandır beklenen JPM Coin lansmanının ardından, yakın rakibi Goldman Sachs kendi kripto para birimini yaratmayı planlıyor gibi görünüyor. ABD’nin en büyük bankalarının tutumlarındaki şaşırtıcı değişim, kripto para birimlerinin potansiyel kullanımlarına ilginin açıkça arttığını gösteriyor.

JP Morgan’ın kripto alanındaki çabaları yalnızca kendi parasını çıkarmasıyla sınırlı değildir. Teknolojiyi benimseyen ilk büyük ABD bankası, Quorum adını verdiği kendi blockchain teknolojisi platformunu geliştirmeye kadar gitti.

Goldman Sachs’ın bu teknoloji için stratejisini nasıl geliştireceği henüz bilinmese de, bankanın uzun zamandır kripto yatırımlarını yöneten belirli bir ticaret masası geliştirdiği söyleniyor. Resmi olarak, banka bu söylentileri reddetti, ancak bankanın CEO’su gelecekte piyasaya girmenin yollarını aradığını belirtti.

Bankanın CEO’su David Solomon, stabil coin ve token varlıklarla ilgili araştırmaların çoktan başladığını doğruladı. Goldman Sachs’ın kripto para birimleri ve diğer teknolojilerin kullanımıyla finans endüstrisinde yıkıcı olacağına inanıyor. Solomon, Goldman Sachs’ın yolu yarattığından, dünyadaki diğer bankaların izleyeceğinden emin.

Daha hızlı, daha güvenli ödemeler ve daha düşük ücretler bankanın baktığı avantajlardan sadece birkaçı. Ancak, bu planların gerçeğe dönüşmesi için ABD merkezli bankanın düzenleyici çerçevelere ihtiyacı var. Bunların ne zaman ve nasıl tanıtılacağı henüz belli değil, ancak bankanın CEO’su sonunda olacağından emin.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın