Goldman Sachs: Ethereum Bir Değer Deposu Olarak Bitcoin’i Geçebilir

Kripto piyasasının son dönemde volatilitesinin artmasıyla ve Ethereum’un (ETH) yükselen hakimiyetinin ortasında, ETH ile BTC arasındaki tartışma, bazı büyük oyuncuların tartışmaya katılmasıyla ateşlendi. Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs, geçtiğimiz günlerde Ethereum desteğini açıkça gösterdiği Küresel Makro Araştırma raporunu yayınladı.

ParaFi Capital Genel Ortağı Santeago Santos, raporu değerlendirdi ve bazı önemli noktalara dikkat çekti. Goldman raporu şunları dile getiriyor:

“Değer deposunu belirlemede gerçek kullanımların önemi göz önüne alındığında, Ether’in baskın bir değer deposu olarak Bitcoin’i geride bırakma şansı yüksek. Ethereum ekosistemi, akıllı sözleşmeleri destekler ve platformunda yeni uygulamalar oluşturmanın bir yolunu sunar. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının çoğu, Ethereum ağında oluşturulmaktadır ve verilen çoğu fungible token (NFT) Ether kullanılarak satın alınmaktadır. Ethereum’da Bitcoin’e karşı daha fazla işlem sayısı olması, bu hakimiyeti yansıtıyor.”

Bankacılık devi, Ethereum’un DeFi ve NFT’leri barındırarak uygulanan kripto teknolojisinde ilk adım avantajına sahip olduğunu da belirtti. Ayrıca, Ethereum’un token’lar kullanılarak paraya dönüştürülebilen bilgilerin güvenli ve özel depolanması için doğru platform olduğunu da ekledi. Goldman raporunda, Ethereum platformundan “Bilgi Amazonları” olarak bahsetti.

Üç Yılın En Yüksek Ethereum Balina İşlemleri

Ethereum (ETH) fiyatı Mayıs ayının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 dolar’a yükseldikten sonra, yaklaşık %50 oranında eğer kaybetti ve şu anda 2.200 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, on-chain veri sağlayıcısı Santiment, 100.000 dolar’ın üzerindeki ETH balina işlemlerinin miktarının ATH’ye ulaştıktan sonraki dokuz gün içinde son 40 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Aynı zamanda, haber kaynağı Wu Blockchain’e göre ETH borsa rezervleri de hızlı bir şekilde artıyor. Bu nedenle, son zamanlarda güçlü bir satış duygusu ortaya çıktı. Haber kaynağı ayrıca Ethereum vakfının güçlü bir tasfiyesine de dikkat çekti. “Ethereum Vakfı ayrıca, fiyatın 3280 dolar olduğu 17 Mayıs’ta şüpheli satış için borsaya 35.000 Eth aktardı” diye ekledi.

Öte yandan, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’si devasa miktarda ETH birikimine devam ediyor. Son 15 gün içinde, Purpose yaklaşık 15.000 ETH ekledi ve toplam varlığını 46.600 ETH coin’e çıkardı.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.